Wspierają uzdolnioną młodzież i dodają im skrzydeł

Za nami 10., jubileuszowa edycja wyjątkowego wydarzenia. Fundacja Ukryte Talenty doceniła utalentowanych uczniów i… nauczycieli

Fundacja firmy Alumetal powstała w 2012 r., między innymi wspiera uzdolnionych uczniów uczęszczających do szkół podstawowych przyznając stypendia naukowe.

Anna Stulgis, prezes Fundacji Ukryte Talenty nie ukrywa, że ma ogromną satysfakcję z działań fundacji. – Śledząc poczynania naszych uczniów, ale i nauczycieli mam nieodparte wrażenie, że nasza praca nie idzie na marne – mówi Stulgis.

Rozwijają skrzydła

– 1500 złotych na osobę to nie są duże pieniądze, ale zasiewamy ziarno, z którego w przyszłości będzie dobry chleb. Zakładając fundację dekadę temu chcieliśmy wyrównać szanse edukacyjne i pomóc młodzieży z biedniejszych rodzin w nauce, rozwijaniu pasji i talentów oraz spełnianiu marzeń. Obecnie nagradzamy też uczniów, którzy mają wyjątkowe zainteresowania, świetnie się uczą i potrafią doskonale łączyć naukę z innymi pasjami. Nie pytamy ich o sytuację finansową w domu. Cieszę się, że doceniamy wysiłek młodych ludzi, dajemy im pozytywnego kopa do dalszego działania. Dzięki temu mogą jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i rozwinąć skrzydła.

Wśród nagrodzonych uczniów znajdują się takie osoby, które oprócz wszechstronnych zdolności i pasji do zdobywania wiedzy, wyróżniają się również osiągnięciami sportowymi, talentami muzycznymi i literackimi.

– To 10., okrągła rocznica wręczania stypendium przez zaprzyjaźnioną z nami firmę – mówi Irena Sienkiewicz, naczelniczka Wydziału Oświaty w urzędzie miejskim. I dodaje: –  Wybieramy zawsze jednego ucznia z pasją, wyróżniającego się na tle społeczności uczniowskiej. Wskazuje go rada pedagogiczna wraz z dyrekcją szkoły. Otrzymuje jednorazowe stypendium finansowe.

Docenili swoich nauczycieli

W tym roku po raz pierwszy wspólnie z fundacją miasto postanowiło też uhonorować nauczycieli, którzy są blisko ucznia. W każdej z sześciu publicznych szkół podstawowych odbyły się wybory. – Doszliśmy do wniosku, że nauczyciele nie powinni być wybierani przez grono pedagogiczne, a przez uczniów –  wyjaśnia pani naczelnik. – W pierwszym etapie uczniowie wskazali szóstkę najlepszych ich zdaniem pedagogów, spośród nich postawili na jednego zwycięzcę w każdej placówce. Nauczycieli, którzy według nich najmocniej wspierają uczniów, motywują do pracy i najlepiej przekazują wiedzę. Zauważyłam, że nauczyciele bardzo się cieszyli z wyróżnień, na co dzień wielu z nich czuje się niedocenianych. A przecież ich zawód to pasja, misja i ciężka praca. Co ważne, wyróżniliśmy nie tylko osoby przygotowujące laureatów konkursów i olimpiad, ale i pedagogów motywujących dzieci do tego, aby chciało im się chcieć – podkreśla naczelniczka.

Społeczne serducho

– Współpraca lokalnych przedsiębiorców z naszym miastem kwitnie na wielu płaszczyznach. Bardzo się cieszę, że z okazji jubileuszowej edycji fundacja przyznała stypendia nie tylko utalentowanym uczniom, ale również nauczycielom naszych szkół, których wybrali uczniowie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję. Dziękuję prezes Agnieszce Drzyżdżyk oraz przewodniczącemu rady nadzorczej Grzegorzowi Stulgisowi za okazywane od lat ogromne społeczne serducho – podsumowuje prezydent Jacek Milewski.

Rafał Krzymiński

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content