Nowosolska delegacja w Senftenbergu. To nasze miasto partnerskie

Prezydent Jacek Milewski, wiceprezydent Karina Jarosz i przewodniczący rady miejskiej Andrzej Petreczko na zaproszenie nowego burmistrza Andreasa Pfeiffera odwiedzili miasto partnerskie Nowej Soli

Wizyta była m.in. okazją do podziękowań Teresie Stein, skarbniczce Senftenbergu, która od wielu lat wspiera przyjaźń pomiędzy naszymi miastami. Goścmi burmistrza Pfeiffera była też delegacja z naszego wspólnego miasta partnerskiego Żamberk z burmistrzem Jirkiem Mencakiem na czele.

Partnerstwo między Nową Solą a Senftenbergiem i Žamberkiem jest inspirujące. – Możemy uczyć się od siebie nawzajem, wciąż odkrywać nowe perspektywy i budować wzajemne zrozumienie. Warto budować mosty porozumienia i współpracy, niezależnie od naszych różnic kulturowych czy językowych – mówi Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Zdaniem prezydenta to była bardzo udana wizyta w mieście partnerskim Senftenberg, które świętuje również  okrągłą, 50. rocznicę powstania sztucznego jeziora. Jezioro Senftenberg powstało po zamknięciu kopalni węgla brunatnego – jest jednym z największych sztucznych jezior w Niemczech o powierzchni 1300 hektarów.

– Nasi partnerzy z Niemiec i Czech otrzymali zaproszenie do Nowej Soli i mamy nadzieję, że dojdzie do ich wizyty jeszcze w tym roku – mówi Ewa Batko, rzeczniczka nowosolskiego magistratu.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content