Porażka Trójki z drugą ligową armatą. Piłka ręczna wróci w Święto Niepodległości

Wicelider pokonał nowosolan na własnym boisku. – Co nas nie zabije, to nas wzmocni – nie tracą optymizmu Trójkowicze. Czeka ich teraz przerwa w rozgrywkach, po której do Nowej Soli przyjedzie Orlik Brzeg

Olimp Grodków – Trójka Nowa Sól 31:24 (12:9)

Trójka: Bortnowski (1 bramka), Orliński (1), Jaskółka, Lisiewicz, Janecki, Ceglarz, Kuryło, Hajnysz (7), Gornostaj (1), Chomenko (2), Nowakowski (2), Brychcy (2), Świekatowski (5), Dymkowski (3), Kaczmarek, Pawlisz

W poprzedniej kolejce I ligi piłkarzy ręcznych Trójka udowodniła, że potrafi ograć tak mocny zespół jak GOKiS Kąty Wrocławskie. Wygraliśmy wtedy u siebie z ówczesnym liderem 26:23.

W szóstej serii gier czekało nas zadanie równie trudne. Taki terminarz – nie ma co narzekać. W ubiegłą sobotę nowosolanie pojechali do Grodkowa na potyczkę z Olimpem, drugim zespołem w całej stawce.

Do 28. minuty obie ekipy grały dosłownie bramka za bramkę. Wówczas trzy gole przewagi uzyskali gospodarze, prowadzili 11:8. To był kluczowy moment. Po jednym trafieniu zaliczyli jeszcze rywale i nasi szczypiorniści, więc do szatni zeszliśmy przy wyniku 12:9 dla Olimpu.

W drugiej połowie wicelider rozgrywek nie utracił kontroli nad meczem. Grał rozsądnie, nie pozwolił odebrać sobie co najmniej dwubramkowej przewagi. Ba – jeszcze ją powiększał, finalnie wygrywając 31:24.

„Dziękujemy kibicom, którzy są z nami na każdym meczu i są najgłośniejsi! Wypełniliście wczoraj halę!” – napisali Trójkowicze w niedzielę na swoim facebookowym profilu, kłaniając się fanom za doping.

Na kolejny mecz będziemy musieli poczekać aż do 11 listopada. Wtedy zagramy u siebie z SKS Orlik Brzeg.