Odra i Korona z przełamaniem. Dozamet wygrał mecz na szczycie [ZDJĘCIA]

Kamień z serca – przyznają w ekipie naszego trzecioligowca, odetchnęli też w szeregach czwartoligowca: Odra wygrała ze Ślęzą Wrocław, a Korona z Meprozetem. Dużo radości w Nowej Soli – w okręgówce Dozamet ostro ruszył na Ochlę i zamknął mecz już w pierwszej połowie

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański od dłuższego czasu tęskniła za kompletem punktów w III lidze. Co tydzień czegoś brakowało, żeby taki komplet zdobyć. Podopieczni trenera Macieja Góreckiego marzyli, by przełamanie przyszło w ub. sobotę ze Ślęzą Wrocław.

Przyszło. Nareszcie! A w szatni znowu usłyszeliśmy hit „Buona sera”.

Zanim to jednak nastąpiło, w meczu u siebie wynik otworzył Przemysław Siudak w 12. minucie. Na drugiego gola musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 52. podwyższył Gabriel Draczyński, podczas cieszynki meldując prezesowi Odry Piotrowi Michalewiczowi słynne „wykonanie zadania”.

Nastroje w naszych szeregach pogorszyły się dwie minuty później, bo na 2:1 trafił Alefe Lima Santos ze Ślęzy. Potem już goli nie zobaczyliśmy. Odra – Ślęza 2:1!

„Duża ulga i wielki kamień z serca po zwycięstwie naszego zespołu w meczu domowym – podkreślają działacze bytomskiego klubu. – Można było strzelić więcej bramek, ale ostatecznie cieszą trzy punkty w bardzo ważnym meczu dla układu tabeli. Jedziemy dalej”.

Odra wykorzystała porażkę Stilonu i po tej kolejce ma tyle samo punktów co gorzowianie – 14. Mimo wszystko nadal są w strefie spadkowej, bo Stilon ma lepszy bilans.

Teraz przed nami kolejny arcyważny mecz. Zagramy w Turzy Śląskiej z Unią, 13. w tabeli.

Głęboki oddech zaczerpnęła wreszcie czwartoligowa Korona Kożuchów! Nasi zapunktowali dopiero drugi raz w tym sezonie, w sobotę ograli u siebie Meprozet Stare Kurowo 2:1. Strzelali dla nas Aleks Włodarczyk i Maciej Grochowski.

Trener Wojciech Sawicki i spółka odetchnęli z ulgą, choć sytuacja w tabeli nadal jest nie do pozazdroszczenia. W 16. serii gier kożuchowianie podejmą u siebie sulęcińską Stal.

Bardzo ważne zwycięstwo zaliczył Dozamet Connector Nowa Sól. Nasi pokonali u siebie Ochlę z Łukaszem Gargułą w składzie, trzecią drużynę w tabeli okręgówki, 5:2. Sprawę trzech punktów załatwili de facto w pierwszej połowie, po której prowadzili już 3:0 – strzelali dwukrotnie Bartosz Olejniczak i Marcel Napieralski. Tuż po wznowieniu meczu Napieralski skompletował dublet, rywala pognębił jeszcze Marcin Tomczak. Co prawda Zorza była w stanie w tzw. międzyczasie strzelić dwie bramki, ale nie było żadnych wątpliwości, kto w sobotnie popołudnie był zespołem lepszym.

– Chcieliśmy od początku zaakcentować to, że interesują nas tylko trzy punkty – mówił po meczu „Tygodnikowi Krąg” trener Dozametu Marcin Janik. – Wiedzieliśmy, że Zorza ma zawodników, którzy lubią grać w piłkę, ale niekoniecznie za nią biegać. Dlatego taki był plan: chcieliśmy im tę piłkę zabrać. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie możemy pressować przez całe spotkanie, natomiast liczyliśmy na zamknięcie meczu w pierwszej połowie, bo boisko z każdą minutą było gorsze i trudniej było kreować sytuacje.

Za Dozametem dwa trudne mecze: tydzień wcześniej remis w Szczańcu, który jest wiceliderem, teraz zwycięstwo z silną Ochlą. – Sprawiedliwe wyniki i punkty – ocenia trener Janik. – W Szczańcu gospodarze mieli swoje sytuacje, my też. To był mecz dwóch dobrych zespołów i jestem zadowolony z tego punktu. Z Zorzą nasza drużyna zagrała lepiej, niż oczekiwałem, więc jestem naprawdę szczęśliwy. Twardo stąpamy po ziemi, przed nami jesienią jeszcze dwa finały i sześć punktów do zdobycia. Wiemy, że kolejny mecz nie będzie wcale łatwiejszy niż ten z Zorzą.

Bo Dozamet pojedzie teraz do Drągowiny na mecz z Czarnymi. Tak naprawdę to będą derby, mnóstwo piłkarzy gospodarzy to zawodnicy z Nowej Soli i okolicy, z przeszłością w nowosolskich barwach. Już nie możemy się doczekać efektów tej rywalizacji!

A jak poradzili sobie Czarni Rudno? Wypadli blado. Przegrali z Kargową na wyjeździe 1:5, honorowo trafił Kamoli Abiola. W kolejce numer 14 podopieczni trenera Mieczysława Sobczaka ugoszczą Tęczę Krosno Odrzańskie.