Ruszył przetarg na południową obwodnicę

– Jeżeli zaproponowana kwota zmieści się w planowanym budżecie, umowa z wykonawcą może zostać podpisana w drugiej połowie października – informuje prezydent Nowej Soli Jacek Milewski

Rząd w grudniu przyznał pieniądze na realizację trzeciego etapu południowej obwodnicy Nowej Soli z tzw. „części obwodnicowej” Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pisaliśmy o tym wielokrotnie w „Tygodniku Krąg”.

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak zwracał wówczas uwagę, że trzeci etap południowej obwodnicy dopnie tzw. ring obwodnic Nowej Soli i jest ważny dla terenów inwestycyjnych oraz dla wyprowadzenia ruchu z terenów zamieszkałych i rekreacyjnych.

Kwota całości inwestycji to 46 mln zł. Dofinansowanie – 50 proc. – daje 23 mln zł ze środków rządowych.

Temat trzeciego etapu nowosolskiej obwodnicy był poruszany m.in. na sesji Sejmiku w kwietniu. Radni uchwalili wtedy zmiany w budżecie województwa lubuskiego. Zagwarantowali kolejną część wkładu własnego.

– Nasze miasto współfinansuje w latach 2022-2024 wkład własny kwotą 8 mln zł – przypominał w kwietniu prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Temat inwestycji poszedł ostatnio do przodu. – Przedostatni krok (ostatnim będzie podpisanie umowy z wykonawcą) w przygotowaniach do budowy trzeciego etapu południowej obwodnicy naszego miasta za nami – poinformował prezydent Milewski. Bo w piątek 5 sierpnia Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na to zadanie.

Otwarcie ofert już 5 września bieżącego roku, a termin realizacji to 30 września 2024. – Kryteriami wyboru oferty są: cena w 60 proc., długość gwarancji (minimum 60 miesięcy) w 20 proc., doświadczenie kierownika budowy: 20 proc. – wylicza Milewski. I dodaje: – Jeżeli zaproponowana kwota zmieści się w planowanym budżecie (46 mln zł: 23 mln z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 15 mln z budżetu naszego województwa, a 8 mln z budżetu Nowej Soli), to umowa z wykonawcą może zostać podpisana w drugiej połowie października.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content