Duże sukcesy nowosolanek. Ależ te dziewczyny są wygimnastykowane!

Zawodniczki Acro-Squad startowały ostatnio na uznanych zawodach w kraju i poczynały sobie bardzo dobrze. Cieszy fakt, że na mapie dziecięcej gimnastyki w Polsce stawiają coraz mocniejsze stemple

W dniach 27-29 października podopieczne trenerki Kingi Miadzielec wystartowały w zawodach w ramach Ogólnopolskich Turniejów w Akrobatyce Sportowej w Starych Babicach. Były to starty bardzo udane.

Trzecie miejsce w drugiej klasie (klasy wskazują na wiek zawodniczek – dop. red.) zdobyła trójka Julia Gołąb, Lidia Jachacy i Klaudia Bartkowiak. Także trzecią lokatę, ale w klasie trzeciej, zajęły Kornelia Oleniak, Elena Kopikowska i Amelia Rogalewicz. Miejsce tuż za podium przypadło dwójce w klasie trzeciej – Lenie Sowińskiej i Ninie Zieleniewskiej. Sukces jest ogromy, bo w tej kategorii wystartowało blisko 30 zespołów.

W tej samej klasie 15. miejsce zajęła dwójka Lena Woźna-Martyna Wojciechowska. W tych samych zawodach siódme miejsce w klasie trzeciej przypadło Marysi Ratajczak, Amelii Morąg i Lenie Zieleniewska. Tu zaprezentowało się 17 zespołów.

Tym samym te dobre starty pozwoliły teamowi Acro-Squad zajęć wysokie piąte miejsca w punktacji klubowej – zarówno w młodziku (wystartowało 17 klubów), jak i grupie młodych talentów, w której wystartowało 13 klubów.

Z kolei tydzień temu przedstawicielki klubu wyjechały na południe Polski, by wystartować w zawodach w Łańcucie w ramach 15. Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia. Były to zmagania międzynarodowe.

– Po sobotnich eliminacjach dziewczyniny awansowały do niedzielnego finału i ostatecznie zajęły szóste miejsce na 14 zespołów z Polski, Niemiec i Ukrainy – informuje Natalia Gołąb, mama wygimnastykowanej Julii. Razem z nią w trójce wystartowały Lidia Jachacy i Klaudia Bartkowiak.

Więcej o nowosolskiej gimnastyce i startach nowosolanek w kolejnych numerach „TK”.