Astra startowała w Poznaniu

Uczestnikom zawodów nie sprzyjał silny wiatr oraz dość wymagająca trasa, jednak naszym zawodnikom udało się uzyskać szereg bardzo dobrych wyników.

W kategorii Dzieci do lat 14 wystartowały trzy zawodniczki, 3. miejsce zajęła Katarzyna Zych, 12. była Aleksandra Ducka, a 25. Jagoda Wawrzykowska, która była jedną z najmłodszych zawodniczek całej imprezy.

W kategorii Młodziczek w biegu na 1500m 4. miejsce wywalczyła Liliana Młynarczyk, a na dystansie 2500m 3. miejsce po dobrym biegu zajęła Kornelia Chróściel. 3. miejsce w kategorii Młodzików na dystansie 3000m chłopców zajął  Jakub Malinowski.

Juniorzy młodsi startowali na dystansach 2000m (dziewczęta) oraz 3000m (chłopcy). W kategorii dziewcząt 6. miejsce zajęła Paulina Pogoda, wśród chłopców na 4. miejscu uplasował się Tymoteusz Marciniak a na 21. Łukasz Wawrzykowski.

Dwa pierwsze miejsca w kategorii Junior zajęła nasz eksportowa para. Kamila Pogoda w kategorii dziewcząt na dystansie 3000m, nie dała szans rywalkom i pewnie wygrała swój  bieg, w biegu na 5000m Patryk Ciecierski po emocjonującym finiszu pod spore wzniesienie rozstrzygnął losy rywalizacji na swoją korzyść. W kategorii open w biegu na 5000m wystartował Jakub Wawrzykowski zajmując 4. miejsce.

Start w Poznaniu był bardzo ważnym i napawającym optymizmem sprawdzianem przed zbliżającymi się ważnymi imprezami docelowymi. Dla juniorów młodszych i juniorów będą to Mistrzostwa Polski w przełajach 11 marca 2017 roku w Jeleniej Górze, a dla młodzików Mistrzostwa Makroregionu, które odbędą się w Nowej Soli w dniu 18 marca 2017 roku. Młodzicy dostaną jeszcze jedną szansę na doszlifowanie swojej formy w najbliższą sobotę w Mistrzostwach Dolnego Śląska w  przełajach w Jeleniej Górze.