Kamila Pogoda z medalem Mistrzostw Polski!

W sobotę w Jeleniej Górze odbyło się łącznie 11 biegów w kategoriach wiekowych: senior, U20 i U18, we wszystkich z nich brali udział nowosolscy lekkoatleci. Ścigano się na dystansach od 2 do 10 km.

Pierwszą naszą zawodniczką, która stanęła na starcie w Jeleniej Górze, była Paulina Pogoda, która wzięła udział w rywalizacji na dystansie 3km w kategorii wiekowej U18. Podopieczna Ryszarda Biesiady zajęła ostatecznie 41. miejsce z czasem 12:48. Tu rywalizowało 55 zawodniczek.

Wyścig nr 4, który odbył się w sobotę, był dla nas powodem do dumy. Na dystansie 4km w kategorii U20 ścigały się 34 dziewczyny z całej Polski, wśród nich z numerem 131 Kamila Pogoda z Astry. Mimo że spora część zawodniczek tego startu była starsza o rok od Kamili, nowosolanka zajęła bardzo dobre trzecie miejsce, dystans 4km pokonała w czasie 14:52. Brąz z Mistrzostw Polski to na pewno świetny wynik, z którego można być dumnym.

Tymoteusz Marciniak w biegu w kategorii U18 na dystansie 3km ścigał się z ponad setką rywali. Nasz zawodnik zajął 33. miejsce, dystans pokonał w czasie 10:11.

W tej samej kategorii wiekowej, ale na dystansie 5km rywalizował Łukasz Wawrzykowski, który z czasem 19:31 zajął ostatecznie 55. miejsce na 65 startujących zawodników.

Patryk Ciecierski, który ostatnio dawał klubowi i kibicom wiele powodów do dumy, wystartował w kategorii U20 na dystansie 6km. Apetyty na lepszy wynik pokrzyżowała wywrotka Patryka, po której mimo podjętej walki o każde miejsce ostatecznie zakończył bieg na 13. miejscu z czasem 20:16. W biegu wzięło udział 41 zawodników.
Na 10km w boju o Mistrza Polski w Biegach Przełajowych wystartował Adam Marysiak. Nasz zawodnik zakończył bieg na 19. miejscu z czasem 33:40.

Przypominamy, że w tym tygodniu będzie można oglądnąć reprezentantów Astry na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Nowej Soli. Sobota, 11:30, Wodny Świat.
Marek Grzelka

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content