Świetny start nowosolan w Jaśle

Jeźdźcy BMX reprezentujący PARK Nowa Sól doskonale spisali się w Jaśle na Mistrzostwach Polski. Do nowosolan należy całe podium

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich odbyła się w Jaśle 8 lipca, były to jednocześnie Mistrzostwa Polski BMX w jeździe indywidualnej na czas w kategorii junior młodszy, zwycięzca zawodów uzyskiwał tytuł Mistrza Polski.
Doskonale zaznaczyła swoją obecność w Jaśle ekspedycja reprezentująca nowosolskie Stowarzyszenie Park. Pierwsze trzy miejsca należą do naszych zawodników.

Mistrzostwa wygrał i tytuł Mistrza Polski wywalczył Wojciech Spochacz, drugie miejsce zajął Aleksander Marchwiński, trzecie miejsce przypadło Kacprowi Jakubasowi. Różnice między naszymi zawodnikami były minimalne, między pierwszym a trzecim zawodnikiem oscylują wokół jednej sekundy.

Indywidualne mistrzostwa w jeździe na czas są nietypowe, zawodnicy na trasę ruszają w pojedynkę. Z jednej strony jest to bezpieczne, z drugiej brak tu walki kierownica w kierownicę, kask w kask, co zawsze przekłada się na mocniej zaakcentowaną rywalizację na trasie. Niemniej, nowosolanie byli na tych zawodach najszybsi.

Warto też zauważyć, że na tle obiektu w Jaśle, gdzie odbywały się zawody, nowosolski tor BMX jest arcymistrzostwem, bez wątpienia to jeden z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Warto zwrócić uwagę, że od pierwszych kroków na BMX do mistrzowskich tytułów naszym chłopakom niewiele czasu. Otwarty w 2014 roku tor okazał się strzałem w dziesiątkę, a powołanie do życia klubu BMX przyniosło nam ogrom fajnych emocji. Brawo chłopaki, brawo PARK!
Marek Grzelka

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content