Dozamet wygrywa i szykuje walne, a Pogoń straszy wicelidera z Krosna Odrzańskiego [PIŁKA NOŻNA]

Dozamet pokonał Ochlę, trzy punkty zostały w Nowej Soli. – Na naszą korzyść przeważyło to, że w drugiej połowie mieliśmy lepszą organizację gry – mówi trener Mateusz Reimann. Zadziwia Pogoń Przyborów – traci już tylko punkt do drugiego miejsca, które zajmuje Tęcza. A ono daje awans do IV ligi!

Dozamet Nowa Sól – Zorza Ochla 3:1 (0:0)

Bramki: Juncewicz 47’, Wilczyński 62’, Nazar 68’

Dozamet: Chudziak – Walter, Nitka, Nazar (82’ Stankiewicz), Dykta (65’ Leśniak), Drążek (80’ Jędraszak), Juncewicz (82’ Greszta), Romański, Wilczyński, Szumilas, Kołodziej (76’ Abiola)

Trzy ciosy Dozamet wyprowadził już w drugiej części meczu. W pierwszej niewiele się działo.

Zaczął strzelanie Mateusz Juncewicz, na listę strzelców wpisał się tuż po zmianie stron, w 47. minucie. Zepsuł nam nieco humory Tom Zajączkowski w minucie 58., bo wyrównał, ale tego dnia więcej goli Zorza nie zdobyła. W 62. po stałym fragmencie akcję głową sfinalizował Paweł Wilczyński, a na 3:1 dobił gości w 68. minucie Dariusz Nazar.

W skrócie: w sobotę Dozamet był lepszy, dlatego zwyciężył i zaśpiewał „tak się bawi Nowa Sól”.

Walne

– Na naszą korzyść przeważyło to, że w drugiej połowie mieliśmy lepszą organizację gry – mówi „Tygodnikowi Krąg” trener KSD Mateusz Reimann. – W pierwszej części jej zabrakło. Widać, że mamy pewne problemy, jeśli chodzi o treningi. Liczebność zawodników na zajęciach nie do końca jest taka, jak powinna. Myślę, że przez to w pierwszej połowie nie byliśmy aż tak dobrze zorganizowani. W przerwie w szatni przypomnieliśmy sobie o pewnych rzeczach i właśnie dobrą organizacją wygraliśmy 3:1.

Sobotni mecz mógł skończyć się wyższym wynikiem na korzyść Dozametu. – Tak naprawdę prawie wszystkie nasze mecze w tym sezonie mogłyby się tak skończyć – uważa Reimann. – Teraz też mniej więcej w 10. minucie mieliśmy sytuację Darka Nazara i często jest tak, że mamy pierwszą sytuację bramkową, nie wykorzystujemy jej i tracimy gola. Dzisiaj z kolei strzeliliśmy pierwsi, ale w głupi sposób oddaliśmy prowadzenie.

Na szczęście szybko ponownie na nie wyszliśmy i kibice mogli cieszyć się z kompletu punktów. Dozamet poszuka teraz kolejnych zdobyczy na wyjeździe z Moczynianką.

Później – w piątek 3 czerwca o godz. 18.00 w LO im. K. K. Baczyńskiego – odbędzie się walne zebranie Dozametu. „Celem zatwierdzenia nowych członków zarządu” – czytamy w lakonicznym komunikacie w internecie. „Zapraszamy wszystkich członków klubu do czynnego udziału” – piszą działacze.

Tęcza czuje oddech Pogoni

Fantastyczyny okres ma Pogoń Przyborów. Podopieczni trenera Rafała Galasa w sobotę wygrali w Jaromirowicach z Alfą 3:1 po golu Konrada Gabigi i dublecie Marcela Napieralskiego. Pogoniści są na trzecim miejscu w tabeli. Do Tęczy, drugiego zespołu, tracą tylko punkt. A drugie miejsce daje awans do IV ligi. To jest pewnego rodzaju fenomen, że klub z tak wąską kadrą i ograniczonymi możliwościami finansowymi na dziś zajmuje miejsce na podium. Brawo!

Pogoń zagra teraz u siebie ze Startem Płoty.

Odra Bytom Odrzański, mistrz okręgówki, u siebie pokonała Budowlanych Lubsko hokejowym wynikiem 6:4. Strzelali Bartosz Skiba, Kacper Konsewicz, Oskar Skałecki (dwie) i Tomasz Wróbel (również dwie).

Piłkarze trenera Grzegorza Tychowskiego w sobotę zagrają ponownie u siebie, tym razem z Pogonią Wschowa.

IV liga: Korona Kożuchów przegrała w Kostrzynie nad Odrą z Celulozą 1:2. Mamy czego żałować po tym meczu, bo Aleks Włodarczyk dał nam prowadzenie w 65. minucie, a gospodarze wyrównali w 87. i w doliczonym czasie gry strzelili decydującą bramkę…

W następnej kolejce zagramy u siebie ze Spójnią Ośno Lubuskie.