Zapraszamy na Memoriał Zdzisława Roli

W meczu, który kończył 15. kolejkę Tauron 1. Ligi i był ostatnim dla Astry w tym roku, Koliberki przegrały u siebie z siatkarzami z Tomaszowa Mazowieckiego. Choć po drugim i trzecim secie wydawało się, że górą będą gospodarze. Już w czwartek odbędzie się Memoriał Zdzisława Roli

Astra Nowa Sól – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (24:26, 25:18, 25:23, 22:25, 9:15)

Astra: Kłęk, Kołtowski, Foltynowicz, Busch, Pizuński, Wołowicz, Drzazga, Kuwaczka, Pranko, Skibicki, Kowalczyk, Brzeziński, Czyrniański

Jeśli chodzi o układ w tabeli, to był ważny mecz, bo Astra przed potyczką z Lechią była na 11. miejscu w tabeli z 18 punktami. Przyjezdni zajmowali dziewiąty plac, mieli trzy punkty więcej od nas. Nawet wróżbita Maciej nie byłby w stanie orzec, kto w tym meczu wygra. Wyraźnego faworyta nie było. Ale mógł przewidzieć przebieg spotkania – zapowiadała się wyrównana walka i taka rzeczywiście była.

Finisz dla gości

W całym pierwszym secie żadna ze stron nie osiągnęła znaczącej przewagi. Graliśmy punkt za punkt. Wśród gości wyróżniał się Mateusz Piotrowski. Lechia wygrała tego seta do 24.

Drugiego zaczęliśmy mocniej, prowadziliśmy już 6:1. W tej partii podopieczni trenera Norberta Śrona byli dużo lepsi i wygrali do 18.

Trzecia partia przypominała trochę tę pierwszą. W końcówce to Astra wygrała wojnę nerwów 25:23.

Bardzo szkoda czwartego seta. Przyjezdni prowadzili już trzema oczkami (15:12), ale siatkarze z Nowej Soli byli w stanie odrobić straty. Wydawało się, że są na fali. Niestety, na finiszu byli gorsi do 22.

W tie breaku opadliśmy z sił, przegrywając do 9.

Co warto podkreślić? Rewelacyjną atmosferę w hali przy ul. Botanicznej. Nasi kibice zrobili kocioł, co dobrze było słychać nie tylko w hali, ale i oglądając transmisję meczu w Polsacie Sport. Brawo!

Rundę rewanżową zaczniemy 7 stycznia. Astra pojedzie do Krakowa na mecz z AZS AGH. Po 15. serii gier utrzymaliśmy 11. miejsce w tabeli.

Dla Zdzisława Roli

Wszystkich kibiców zapraszamy na kolejny Memoriał im. Zdzisława Roli, legendarnego prezesa Astry Nowa Sól. Turniej odbędzie się w najbliższy czwartek 29 grudnia w hali przy ul. Botanicznej. – Przyjadą do nas zespoły Chrobrego Głogów i Olimpii Sulęcin. Zagramy systemem każdy z każdym – mówi Aleksander Karimow, wiceprezes Astry.

Start o godz. 11.00, najpierw Astra zagra z Chrobrym. Później, planowo o 13.00, głogowianie powalczą z Sulęcinem, a finał dnia o godz. 15.00 – Koliberki zmierzą się z Olimpią.

– Zapraszamy wszystkich kibiców – dodaje Karimow. – Chodzi nam o uczczenie pamięci i dokonań pana Zdzisława. Warto przyjść i pokazać swoją obecnością, że o nim pamiętamy.

Dla Astry to jest zawsze wzruszający turniej. – Prezes Rola będzie już na zawsze w sercach kibiców i ludzi związanych ze sportem w Nowej Soli – zaznacza Aleksander Karimow.