Wpadka Odry, ale pozostała liderem. Jędraszak i Konsewicz piłkarzami miesiąca!

Bytomianie zremisowali w Kostrzynie z 17. w tabeli IV ligi Celulozą. Mimo wszystko nadal są na czele całej stawki. Mają jednak mniejszy margines błędu, bo po zwycięstwie Syrena traci do nich tylko punkt

Celuloza Kostrzyn – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 3:3 (0:1)

Bramki: Skiba 34’, Siudak 52’, Draczyński 75’

Walcząca o awans Odra wie, że każdy z meczów, który pozostał do końca sezonu, jest dla niej niczym finał. Ten z niedzieli, z Celulozą, zaczęliśmy od bramki Bartosza Skiby w 34. minucie. Po przerwie Przemysław Siudak trafił na 2:0 i wydawało się, że powoli możemy cieszyć się z trzech punktów. Ale w 65. z karnego na 2:1 strzelił Sebastian Jankowski. Później, kwadrans przed końcem, Gabriel Draczyński podwyższył nasze prowadzenie. W 80. znowu karny dla Kostrzyna, znowu strzela Jankowski. A w 93. minucie katastrofa – Maciej Grudziński wyrównuje na 3:3.

Mimo że straciliśmy punkty, zachowaliśmy pozycję lidera IV ligi. Ale nasza przewaga stopniała do jednego oczka, bo Syrena rozgromiła Skwierzynę 5:1. W 30. kolejce Bytom zagra z Meprozetem, w 31. – w Rzepinie z Ilanką.

Korona Kożuchów zremisowała w Żarach 2:2. Punkt zapewniły nam bramki Macieja Grochowskiego i Mateusza Miłka. Przed nami mecze z Żaganiem u siebie i z Nietkowem na wyjeździe.

W okręgówce lanie w Kunicach dostał Dozamet Nowa Sól. Przegrał 0:3. Zagra teraz we własnych progach z liderem z Jasienia. Szykuje się arcyciekawy mecz.

***

Jędraszak i Konsewicz piłkarzami kwietnia!

W głosowaniu w naszym plebiscycie na najlepszego zawodnika kwietnia było tak jak w ostatniej kolejce w wykonaniu czwartoligowców z powiatu nowosolskiego – remisowo. Najwięcej, po 61 głosów, dostali Jarosław Jędraszak i Michał Konsewicz – gratulujemy!

Bardzo, bardzo się cieszymy, że nasz nowy plebiscyt spotkał się z Waszym uznaniem i też chcecie doceniać lokalnych piłkarzy. Dostaliśmy dużo wypełnionych kuponów z głosami.

Piłkarzami kwietnia zostali Jarosław Jędraszak z Czarnych Rudno i Michał Konsewicz z Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański! Pierwsze miejsce zajęli ex aequo. Walka była niezwykle wyrównana, bo obaj piłkarze zgarnęli po 61 głosów. I obaj rzecz jasna dostaną od nas zwycięską statuetkę. Tylko trzy głosy mniej – 58 – otrzymał Gracjan Lewicki z Korony Kożuchów. Jemu również gratulujemy świetnego wyniku.

Jeśli chodzi o nagrody dla głosujących Czytelników, nazwiska zwycięzców opublikujemy w kolejnym wydaniu „TK” i na naszym portalu www.tygodnikkrag.pl.

Jeszcze raz dziękujemy za tak liczny udział w głosowaniu! W numerze 30 maja rozpoczniemy głosowanie na piłkarza maja.