Prawie 50 osób walczyło o podkowy [BIEGANIE]

Tradycyjny bieg w Solnikach w niedzielę wygrał Jakub Wawrzykowski, a wśród kobiet Liliana Młynarczyk – zawodnicy Astry Nowa Sól

Praiwie 50 uczestników, w tym 14 kobiet – tyle osób zdecydowało się wziąć udział w kolejnej edycji imprezy biegowej Szlakiem Czterech Podków.

Najszybszy w 6,5-kilometrowym biegu był Jakub Wawrzykowski, wygrał z czasem 24:36. Drugi na metę wbiegł Tomasz Waszczuk (25:57), a trzeci Kornel Balinowski (26:08).

Wśród pań wygrała Liliana Młynarczyk (28:53), wyprzedziła Ewelinę Michnowicz (30:11) i Aleksandrę Talkowską (30:55).

– Najstarszym uczestnikiem był Bolesław Brzeziński, rocznik 1944. Wykręcił czas 48:02 – opowiada Ireneusz Pietruczynik, jeden z organizatorów imprezy. – Najmłodszym zaś Grzegorz Markulak, rocznik 2014 – czas 59:03.

W biegu brali udział również zawodnicy z Niemiec – z Cottbus i Forst. – Pogoda była w miarę dobra dla biegaczy, nie było upału – wspomina Pietruczynik. – Zawodnicy są zadowoleni. Opinia biegaczy o trasie? Dość wymagająca.

Nadleśnictwo Nowa Sól ufundowało nagrody i medale pamiątkowe. – Bardzo dobrze też przygotowało trasę w lesie. Wielkie podziękowania – dodaje współorganizator Szlakiem Czterech Podków. – Po biegu był posiłek i można było usiąść w kawiarence przy pałacu w Solnikach.