Siatkarki Lena i Michalina zostały mistrzyniami Polski na plaży!

Niesamowity występ Leny Korbik i Michaliny Piróg. Siatkarki UKS SG Kożuchów i USA Beach Volley Lubsko zdobyły złoty medal mistrzostw Polski!

Ziścił się sen kibiców kożuchowskiej siatkówki. Dla UKS SG to niewątpliwie największy sukces w historii klubu.

Ale po kolei. Za nami finały mistrzostw kraju w siatkówce plażowej. Odbyły się w Kołobrzegu w kategoriach U-11, U-12 i U-13.

– Po trzech dniach walki z przeciwniczkami, z własnymi słabościami i warunkami pogodowymi finały zakończyliśmy bardzo pozytywnie – uśmiecha się prezes UKS SG Kożuchów Kuba Czarnecki. – Jako jeden z nielicznych klubów mieliśmy reprezentantki w każdej kategorii wiekowej.

W kat. U-12 Lena Korbik z UKS SG grała w duecie z Michaliną Piróg, reprezentantką USA Beach Volley Lubsko. Dziewczyny grały jak z nut, zdobyły złoto! Ich trenerami są Anna Czarnecka, Kuba Czarnecki i Jarosław Rygier. – Praca drużynowa przyniosła pożądany efekt – cieszy się Czarnecki.

W kat. U-13 w top 10 znalazły się Julia Kajdanowicz i Anastazja Buras z UKS SG – zakończyły turniej na dziewiątym miejscu.

A U-11? – Po emocjonujących meczach nasza mieszana para z Kożuchowa i Lubska, czyli Ola Urbańska i Hania Piróg, zajęła 25. miejscu w kraju – opowiada prezes Czarnecki. – Ale pamiętajmy, że dziewczyny są o rok młodszym rocznikiem od koleżanek, z którymi rywalizowały.

– Nasze zawodniczki mają za sobą superprzygodę – nie ma wątpliwości Czarnecki. – Finał MP pokazał, że wszystko przed nimi. I że jesteśmy wśród najlepszych w kraju.