Uwaga, prezes Libert patrzy!

Zawodnicy Adam Draczyński Running Team w wakacje nie tylko trenują, ale i startują, jeśli jest ku temu okazja. Ostatnio biegali w Lesznie. – Pogoda była iście tropikalna, ale za nami bardzo udane zawody – mówi prezes klubu Grzegorz Libert

W Lesznie został zainaugurowany sportowy cykl „Wygraj z otyłością”. W sumie odbędzie się 18 odsłon w całym kraju. Jedna z nich – 1 października – również w Nowej Soli na Kaczej Górce.

Na pierwszą odsłonę wybrała się liczna grupa biegaczek i biegaczy z Adam Draczyński Running Team, tym razem pod okiem prezesa klubu Grzegorza Liberta.

– Orgnizacja jak zawsze super – wspomina Libert. – Pogoda była iście tropikalna, ale za nami bardzo udane zawody.

Bartek Talkowski w swojej kategorii wiekowej na 200 m zajął pierwsze miejsce. Druga na 500 m była Nina Górewicz, piąta Amelia Tondel, ósma Ala Pawłowska, a dziewiąta Gabrysia Rychlik.

Najszybsza na 1000 m okazała się Blanka Śliwińska, Hania Tondel, jej klubowa koleżanka, stanęła na najniższym stopniu podium. Marysia Talkowska o podium się otarła, była czwarta. Julia Wojciechowska piąta, Amelia Makałowska – szósta.

Srebro na 2000 m zdobyła Karolina Prucnal. Na tym samym dystansie wśród chłopców trzecie miejsce zajął Dominik Szczepaniak, a czwarte Marcel Czernecki.

Mateusz Prucnal zawiesił na szyi brąz po 1000 m, Wiktor Pawłowski bieg zakończył na czwartym miejscu, Dawid Knieja na piątym.

– W biegu głównym na 6000 m godnie reprezentowali nas rodzice zawodników. Aleksandra Talkowska i Sebastian Bubel zajęli drugie miejsca, a prezes Grzegorz Libert i prezesowa Sylwia dobiegli w połowie stawki – podsumowuje start trener AD Running Team Marcin Sznajder.