Karate: Sześć medali NKKK na starcie sezonu

Udany początek sezonu Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin. Nasi startowali w Żorach

9. Sari Cup zgromadził 300 zawodników z 35 klubów z Polski i Czech. – Nas reprezentowało 10 karateków – mówi prezes NKKK Andrzej Czarnecki. – Biorąc pod uwagę wysoki poziom i dużą konkurencję, wszyscy zaprezentowali się bardzo walecznie. Pięciu zawodników wywalczyło miejsca na podium, łącznie zdobyliśmy sześć medali.

Mateusz Strzelczyk w swojej kategorii upolował dwa – w kumite (złoto) i kata (brąz). Bartosz Czarnecki do Nowej Soli przywiózł złoty medal w kumite. Również w kumite srebro zawiesili na szyi Oskar Sroczyński i Wiktor Domagała. Z kolei Paweł Cieślak w kumite stanął na najniższym stopniu podium. Adam Sawicki, Igor Minikowski, Urszula Essel, Hanna Rzeszowska i Aleksander Bejger tym razem medalu nie zdobyli.

– Wszystkim zawodnikom należą się słowa uznania – zaznacza prezes Czarnecki. – Każdy z nich przelewa mnóstwo potu w walce o swoje sukcesy. Regularny trening i pasja owocują wspaniałymi efektami. Wielkie brawa za wytrwałość, waleczne serca i sportowe zacięcie!