Jak Trójka? Na spokojnie dziewięcioma

Zawodnicy Trójki zwykli mawiać, że jak wygrywają minimalnie, to zwyciężają „na spokojnie jedną”. Czyli w sobotę wygrali bardzo spokojnie, wręcz sennie, bo aż dziewięcioma bramkami. Znów, jak za starych czasów, wysoko leciał orzeł Jakub Florczak

Trójka Nowa Sól – Sowie Żagiew Dzierżoniów 35:26 (16:14)

Trójka: Florczak (7 bramek), Bortnowski (2), Orliński (1), Jaskółka, Sz. Lisiewicz (2), Kuryło (3), Hajnysz (3), Gornostaj (3), Chomenko (2), Nowakowski (1), Brychcy (3), Świekatowski (4), Dymkowski (4), G. Lisiewicz, Kaczmarek, Pawlisz

Tydzień wcześniej po meczu wyjazdowym z Wolsztynem nowosolanie wrócili do domów bez zdobyczy punktowej. Gospodarze prowadzili wówczas z nami bądź remisowali (na początku) przez cały mecz. Ostatecznie przegraliśmy pięcioma bramkami – 26:31.

Sobotni mecz z Sowie Żagiew Dzierżoniów miał inny scenariusz. Goście naprawdę mocno się stawiali, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy napsuli nam sporo krwi. Czasem wychodzili na jednobramkowe prowadzenie, lecz to nie zbiło z tropu podopiecznych trenera Alana Raczkowiaka.

Byli cierpliwi i w końcu wrzucili wyższy bieg. W 26. minucie prowadziliśmy trzema bramkami – 13:10. To był początek końca marzeń przyjezdnych o pozytywnym rezultacie.

W drugiej połowie Trójka sukcesywnie powiększała swój dorobek bramkowy. 35:26 – taki był wynik na tablicy po 60 minutach. Kolejne trzy punkty mamy w kieszeni! Zajmujemy piąte miejsce w tabeli.

MVP meczu w Nowej Soli został po naszej stronie szczypiornista Trójki Jakub Florczak. Cieszy to, że łapie dobrą formę, która przed jego przerwą w grze była niekiedy dla rywali zabójcza. W sobotę zagrał naprawdę dobry mecz, rzucił siedem bramek.

Gramy dalej. Już w najbliższą sobotę 2 grudnia w ramach 10. kolejki I ligi nasi powalczą w Obornikach Śląskich.