Karate Kid 6. Nowosolscy karatecy startowali w Wołowie, mamy medale

– Nasi zawodnicy spisali się na medal. I to nie na jeden medal, ale 14 – uśmiecha się prezes Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin po turnieju Karate Kid

Fanklub kibiców, trenerzy Andrzej i Bartosz Czarneccy, Roman Spisak i Zdzisław Ochocki oraz zawodniczki i zawodnicy – taką mocną kadrą Nowosolski Klub Karate Kyokushin wybrał się do Wołowa. Tam odbyła się szósta odsłona ogólnopolskich mistrzostw Karate Kid.

Łącznie startowało 240 karateków z 17 klubów. Nasi tradycyjnie brali udział i w zawodach kata, i w kumite. – Kata była bardzo mocno obsadzona – ocenia trener Andrzej Czarnecki. – W kategoriach było ponad 30 osób, reprezentowali wysoki poziom. W tej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowała się nasza młoda zawodniczka Wiktoria Herman. Zdobyła srebrny medal wśród juniorów młodszych.

W kat. dzieci 6-7 lat najmłodsza nowosolska fighterka Natalia Bejger wywalczyła brąz.

A co w starszej kategorii wiekowej? Tu cztery brązowe medale zdobyli: juniorka Urszula Essel, junior Mateusz Strzelczyk i juniorzy młodsi Nadia Sztonyk i Igor Minikowski.

– W kumite, czyli w walkach, nasi karatecy pokazali, że mają wielkie serce do walki – wspomina przebieg pojedynków Andrzej Czarnecki.
Siedmioro karateków wywalczyło medale w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Oto oni: Wiktoria Herman srebro, podobnie jak Aleksander Bejger, Emil Sobczak i Maja Majczak; brąz – Urszula Essel, Mateusz Strzelczyk, Kajetan Spisak i Dawid Szczęśniak.

– Pozostałym naszym zawodnikom niestety nie udało się zająć medalowych miejsc, ale wrócili do domów z nowym doświadczeniem – zaznacza trener i prezes NKKK. I dodaje: – Gratulujemy wszystkim bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów na macie.