Ręczna wróci z początkiem lutego. Trójka zagra derby

Najpierw będą na nas czekać wyjazdowe derby z Zieloną Górą! Mimo że nowosolanie są w tabeli dużo wyżej, nasi rywale nie oddadzą tego meczu bez walki

Ostatnie spotkanie w ramach rozgrywek I ligi piłki ręcznej Trójka rozegrała jeszcze w grudniu. Do Nowej Soli przyjechał wtedy lider z Poznania, bardzo mocna ekipa. Przypomnijmy: goście zaczęli mocno od prowadzenia w 12. minucie 3:0. Trzy minuty później było już 3:3. Potem rosła jednak przewaga przyjezdnych. Do przerwy prowadzili 10:5. Ta różnica pięciu bramek zdefiniowała tak naprawdę całą drugą połowę. Grunwald grał pewnie, zarządzał wynikiem i nie pozwolił nam się zbliżyć do siebie na mniej niż cztery bramki. Tego dnia był po prostu lepszy. Wygrał 23:17.

To już przeszłość, zaś ligową przyszłość Trójka będzie pisała za chwilę. Już w czwartek 1 lutego o godz. 19.00 w Zielonej Górze zmierzymy się w derbach z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Nowosolanie są na szóstym miejscu z dorobkiem 18 punktów. Mają lepszy bilans niż ŚKPR Świdnica, który ma tyle samo oczek. Do piątego SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie tracimy tylko punkt.

Zielonogórzanie są w dużo gorszej sytuacji. W oczy zagląda im widmo spadku. W tabeli okupują 13., przedostatnie miejsce. Na koncie mają tylko sześć punktów, podobnie jak ostatni Lider Swarzędz.

Ale derbowy mecz AZS – Trójka i tak zapowiada się bardzo ciekawie!