Grand Prix się rozkręca. Oto najlepsi tenisiści stołowi drugiego turnieju

Za nami już dwa turnieje cyklu, który dla tenisistów stołowych organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli. Klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach powoli się klaruje, choć do końca rozgrywek jeszcze daleko!

Druga odsłona cyklu odbyła się w niedzielę. Wśród kobiet wygrała Ewa Polanowska z UKS Prus Żary. Wyprzedziła na podium zielonogórzanki Helenę Puławską i Amelię Puławską.

W generalce po dwóch turniejach prowadzą ex aequo Polanowska i Helena Puławska, mają po 30 punktów. Jeden punkt mniej zgromadziła dotychczas Krystyna Łysiak z Dziesiątki Nowa Sól.

Kategoria open: najlepszy okazał się w niej Mateusz Gajkowski z ŻOK Żmigród. Drugi był Mateusz Staniewski z Budowlanych Lubsko, podium uzupełnił Radosław Fiturski ze Śliwnika.

W generalce prowadzi Staniewski z 30 punktami. Tuż za nim jest Fiturski (28 punktów) i Kacper Klubów z Bobra Bobrowice (23).

Tomasz Jackowski ze Startu Zielona Góra wygrał w kategorii weterani I. Tomasz Skrzypczak z KTS Wijewo był drugi, trzecie miejsce zajął Krzysztof Korkuś z Prusa Żary.

W tabeli lideruje Jackowski z 32 punktami. Za nim są Korkuś i Piotr Kupciw z nowosolskiej Dziesiątki.

Krzysztof Gierlach z Dziesiątki najlepiej odbijał piłeczkę wśród weteranów II. Jego klubowy kolega Mariusz Fudalej zajął miejsce drugie, trzecie zaś Janusz Kacprzyk z Sulechowa.

Gierlach prowadzi w generalce (31 punktów), drugie-trzecie miejsce dla Fudaleja i Tomasza Lemanowicza z Babimostu (mają po 28 oczek).

Pierwsze miejsce w niedzielnym turnieju w kategorii weterani III zajął Andrzej Floryszczak z Wijewa. Wyprzedził Marka Nowaka z Trzebiela i Romana Gajkowskiego z UKS Golina Wielka.

Floryszczak i Nowak są też na czele generalki (z odpowiednio 32 i 29 punktami), natomiast miejsce trzecie okupuje Jacek Łysiak z Dziesiątki Nowa Sól.

Przypomnijmy: cały cykl Grand Prix Nowej Soli w tenisie stołowym składa się z pięciu turniejów. Następny odbędzie się w najbliższą sobotę 17 lutego w hali przy ul. Św. Barbary.