Trójka gromi w derbach. Zaczynamy drugą rundę!

Nie było niespodzianki w wyjazdowym meczu Trójki w Zielonej Górze. Nowosolanie są w tym sezonie dużo lepszym zespołem i potwierdzili to na parkiecie. Wygrali 15 bramkami. Teraz czekają nas kolejne wyjazdowe derby, tym razem w Świebodzinie

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Trójka Nowa Sól 18:33 (9:17)

Trójka: Florczak (4 bramki), Bortnowski (3), Orliński (2), Jaskółka, Sz. Lisiewicz (2), Janecki, Kuryło (1), Hajnysz (5), Gornostaj (1), Chomenko (1), Nowakowski (3), Świekatowski (8), Dymkowski (3), G. Lisiewicz, Kaczmarek, Pawlisz

AZS w tym sezonie ma potworne problemy w lidze, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Tyle że derby zawsze niosą za sobą ryzyko zdarzeń nieoczekiwanych, większej temperatury na boisku, która powoduje czasem, że zaczyna iść nie po myśli.

Pełen spokój

Jeśli ktoś się tego obawiał, dość szybko mógł odetchnąć z ulgą. Objęliśmy prowadzenie 1:0 już w 3. minucie meczu i tego prowadzenia nie oddaliśmy do końca spotkania. Podopieczni trenera Alana Raczkowiaka szybko, już w 9. minucie, mieli pięć bramek więcej – 7:2. Do 30. minuty i zejścia na przerwę jeszcze tę przewagę wyśrubowali; 17:9 – ten wynik dawał spokój.

W drugiej połowie po prostu musieliśmy grać swoje i właśnie to robiliśmy. Jeśli przewagę ośmiu bramek do przerwy nazwiemy dużą, to już finalną przewagę 15 bramek należy nazwać ogromną. 33:18 – Trójka doliczyła sobie trzy punkty i nie pozostawiła złudzeń, kto w derbach w Zielonej Górze był lepszy.

To koniec pierwszej rundy rozgrywek. Trójka Nowa Sól w tabeli I ligi jest na wysokim piątym miejscu. Ma 21 punktów po 13 meczach.

W następnej kolejce zagramy na wyjeździe ze Świebodzinem. Czyli kolejne derby!

Zmiany w kadrze trenerskiej

W ub. tygodniu klub poinformował w oświadczeniu o zmianach w kadrze szkoleniowej grup młodzieżowych. Sebastian Lotko nie jest już trenerem grupy chłopców i grupy juniorskiej. Chłopców, najmłodszą drużynę biorącą udział w rozgrywkach, prowadził z Szymonem Lisiewiczem, który pozostanie ich szkoleniowcem. „Bardzo dziękujemy trenerowi za wkład w nasz klub” – napisali działacze.

Lotkę zastąpi Artur Dymkowski, zawodnik seniorów z trenerską licencją – obejmie juniorów i juniorów młodszych. „Życzymy wspaniałej myśli szkoleniowej i sukcesów w nowej roli” – podkreślili Trójkowicze.

Zespoły młodzika i najmłodszej grupy dziecięcej nadal będzie prowadził trener Zbigniew Malaczewski.

Na pokładzie sztabu szkoleniowego Trójka powitała też Huberta Brychcego, kolejnego szczypiornistę z seniorów. Brychcy pomoże Lisiewiczowi w prowadzeniu grupy chłopców. To dla niego pierwsze kroki w roli trenera. „Niedługo pochwali się na pewno licencją trenerską – słyszymy w klubie. – Dał się poznać jako człowiek pełen pomysłów, które już są w trakcie realizacji”.

Oczywiście szkoleniowcem seniorów pozostaje trener Raczkowiak – od lat robi w Trójce świetną robotę.