Rowerowa Stolica Polski: Nowa Sól jedzie po zwycięstwo! Sama końcówka rywalizacji

Do tego, żebyśmy przekroczyli metę tegorocznej rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski, zostało dosłownie kilka godzin! Nowa Sól jest zdecydowanie na czele

Przypomnijmy, od początku czerwca trwa rywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Kręcący dla Nowej Soli od początku udowadniają, że dotychczasowe zwycięstwa dwa lata z rzędu nie były przypadkiem.

Do kręcenia zarówno nowosolan, jak i rowerowych przyjaciół naszego miasta nie trzeba specjalnie namawiać, bo niemal od samego początku rywalizacji liderujemy w wyścigu o puchar. W zabawie bierze udział ponad 50 miast.

Zdecydowany lider

Nowa Sól jest zdecydowanym liderem rywalizacji. Wielka rodzina rowerowa pod szyldem naszego miasta najeździła już blisko 600 tysięcy kilometrów, co daje blisko prawie 15 tysięcy punktów.

Druga Biała Podlaska ma na liczniku ponad 470 tysięcy kilometrów, ale to w przeliczeniu przez algorytm rywalizacji daje jej tylko 8,2 tysiąca punktów. Trzecie Puławy mają najechane 255 tysięcy kilometrów, co daje niecałe 5,5 tysiąca punktów.

To wszystko zmierza do tego, że już 1 lipca, pewnie najpierw nieoficjalnie, ale już będziemy mogli ogłosić, że Nowa Sól po raz trzeci zdobyła puchar RSP. To też pozwoli naszemu miastu zachować go na stałe, mimo że jest on pucharem przechodnim. Potrójny zwycięzca ma prawo, żeby go zachować.

– Jeszcze chwila i wracamy na Ziemię. Dziękuję za wspólną misję – żartuje Beata Kulczycka, szefowa Wydziału Programowania i Promocji UM w Nowej Soli, która wyczyny ludzi kręcących dla miasta nazywała już wielokrotnie osiągnięciami wręcz kosmicznymi.

Sama końcówka

Tegoroczna rywalizacja zakończy się o północy ze środy na czwartek.

Przypomnijmy raz jeszcze, że nowosolski urząd uruchomił dodatkową funkcjonalność w aplikacji, a konkretnie tzw. odznaki za przejechane kilometry dla Nowej Soli. – Przewidzieliśmy cztery progi: za 500 km uczestnik rywalizacji otrzyma komin-bandanę, za 1000 km grę planszową Kolej na Rower, za 1500 km dedykowane rowerowe skarpetki, a za 2000 km – specjalne koszulki Kręcę dla Nowej Soli – informuje Malwina Nastaj-Czechanowska z nowosolskiego urzędu miasta.

Dlatego nie zwalniajcie tempa i jedźcie po swoje rekordy!

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mariusz Pojnar

Aktualności, kronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content