Porażka Trójki w Kościanie. Czas na domowe starcie z Lesznem

Wyjazd na mecz z Tęczą nie był udany dla podopiecznych trenera Alana Raczkowiaka. Nadchodzi pora na kolejne spotkanie z sąsiadem w tabeli. Tym razem do Nowej Soli przyjadą szczypiorniści z Leszna

Tęcza Kościan – Trójka Nowa Sól 27:25 (14:11)

Trójka: Florczak (8 bramek), Orliński (3), Kowalski (2), Jaskółka (2), Sz. Lisiewicz, Janecki, Ceglarz, Kuryło (1), Hajnysz (3), Gornostaj, Nowakowski (2), Świekatowski (1), Dymkowski (3), Borowski, Kaczmarek, Pawlisz

W poprzedniej kolejce I ligi piłki ręcznej zespół z Nowej Soli pokonał Lidera Swarzędz 27:26 i dopisał sobie trzy punkty do ligowego konta.

A w ubiegłą sobotę, już w 16. kolejce rozgrywek, graliśmy z Tęczą Kościan, sąsiadem w tabeli, więc można śmiało powiedzieć, że to był mecz o sześć punktów.

Od początku obserwowaliśmy wyrównane, świetne widowisko. Aż do 28. minuty żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na więcej niż jednobramkowe prowadzenie. Wtedy gospodarze prowadzili 12:10. I ten moment okazał się kluczowy dla dalszego przebiegu meczu. Kościan schodził na przerwę prowadząc 14:11.

W drugiej połowie Tęcza pierwsza rzuciła bramkę i podwyższyła na 15:11. Trójka starała się gonić, lecz zespół z Kościana grał swoje i nie pozwalał nam się do siebie zbliżyć. W końcówce ich przewaga była jednak minimalna, jednobramkowa – 26:25 tuż przed końcową syreną. Kropkę nad „i” postawiła jednak Tęcza – rzuciła kolejną bramkę i pokonała nas 27:25.

„Dziękujemy jak zwykle kibicom za obecność, mamy nadzieję, że będziemy mieli wszyscy więcej radości po kolejnych meczach” – napisali Trójkowicze na swoim Facebooku po końcowym gwizdku.

Już w najbliższą sobotę 2 marca będzie okazja do poprawienia sobie humorów. O godz. 17.00 w hali przy ul. Botanicznej zagramy z MKS Real-Astromal Leszno.