Najpierw krew, pot i łzy. A później zdobywa się złote medale!

Młodzież z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin ma za sobą kolejny świetny start. Tym razem bardzo dobrze wypadli na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego

W minioną sobotę 23 marca odbyły się we Włocławku Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, na których, jak co roku, nie mogło zabraknąć reprezentantów NKKK. Organizatorem był Włocławski Klub Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział blisko 250 zawodników z 26 klubów.

– Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego to impreza sportowa Polskiego Związku Karate wysokiej rangi, na której pojawiają się najlepsi przedstawiciele klubów należących do zachodniej i północnej Polski – mówi Andrzej Czarnecki, prezes NKKK.
Nasi karatecy kolejny już raz udowodnili, że ich ciężka praca i pot przelany na treningach, nie idzie na marne. Zawodnicy z Nowej Soli wzbogacili swoje kolekcje medali i pucharów o nowe zdobycze. W kategorii kata nasz junior Mateusz Strzelczyk kolejny raz pokazał swoje bardzo wysokie umiejętności zdobywając srebrny medal w swojej kategorii.

W walkach nasi zawodnicy pokazali również bardzo wysoki poziom. W kategorii juniorów 16-17 lat, NKKK reprezentowało dwóch obecnie najlepszych zawodników w tej kategorii – Mateusz Strzelczyk oraz Oskar Sroczyński. Nie zawiedli zdobywając w swoich wagach dwa złote medale. Trzeci złoty krążek przypadł naszemu młodemu zawodnikowi z kategorii młodzik 12- 13 lat – Kajetanowi Spisakowi.
W kategorii kumite (walki) juniorów młodszych 14 – 15 lat +75 kg, srebrny medal dla naszego klubu zdobył Wiktor Domagała .
Duże brawa należą się dla naszej najmłodszej reprezentantki w kategorii kadetek 10-11 lat, Natalii Tuz. W kategorii kumite (walki) uplasowała się na trzecim, miejscu zdobywając dla naszego klubu kolejny, tym razem brązowy medal.

Reprezentanci Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin po raz kolejny pokazali, że ciężka praca, jaką wykonali na treningach w okresie zimowym popłaca i przynosi rezultaty w postaci kolejnych sukcesów i kolejnych medali. Gratulujemy serdecznie i życzymy jeszcze więcej przelanego potu i kolejnych zmagań ze swoimi słabościami, a także, oczywiście, kolejnych występów przynoszących medalowe żniwa.

Wyjazd był współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Nowej Soli.

 

Redakcja
Latest posts by Redakcja (see all)
FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content