Rekordowa frekwencja na przełajowym festiwalu biegowym

2. Festiwal Biegów przełajowych przeszedł do historii. Patrząc na liczbę uczestników i organizacyjną otoczkę można określić go jako organizatorski sukces

Zawody odbyły się w przedostatnią sobotę na gościnnej Kaczej Górce. Były to Mistrzostwa Młodzików Dolny Śląsk- Lubuskie oraz Mistrzostwa Lubuskiego. Tradycyjnie towarzyszyła nam runda Zimowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. – Trener Adam Draczyński wymyślił trasę, która przypominała górską serpentynę. Góra- dół, góra-dół, zawodnicy i trenerzy byli pod wrażeniem – mówi Marcin Sznajder, jeden z organizatorów wydarzenia.

Ze względu na liczbą startujących ta edycja była szczególna. – Mieliśmy rekordową frekwencję: 536 zawodników plus do tego blisko 60, którzy wystartowali w Grand Prix – podkreśla Sznajder.

W zawodach wystartowało blisko 60 zawodników Adam Draczyński Running Team.

W kategorii U-12 dziewczyn na 600m zwyciężyła Liliana Przybyła. Wśród 10-latek na dystansie 600 metrów 7. miejsce zanotowała Julia Kempska. W kategorii U-8 dziewczynek na 300m ósme miejsce zajęła Weronika Ratajczak.

W kategorii U-14 dziewczyn na 1000 metrów druga była Blanka Śliwińska, a piąta Hanna Tondel. W kat. U-8 chłopców na 300 m drugi był Antoni Bubek, a siódme miejsce zajął Bruno Knapczyk. W kat. U-12 chłopców na 600 m. szóstą lokatę zajął Jan Kowalec.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów.