Udany sezon nowosolskiej Astry

Nowosolscy siatkarze historyczne play-offy zakończyli na pierwszej rundzie, natomiast jak już podkreślaliśmy, i tak mają za sobą świetny, historyczny sezon, w którym uplasowali się na 8. miejscu w tabeli. Wielkie brawa!

Astra Nowa Sól – MKS Będzin 0:3 (9:25), (18:25), (15:25)

Astra: Pizuński, Drzazga,Kryński, Jacznik, Brzeziński, Kosian, Foltynowicz (libero) oraz Hoszman, Majewski-Nowak, Woźniak, Skibicki, Wiśniewski, Szydłowski (libero)

Kilka pierwszych akcji meczu mogły zwiastować dość wyrównane starcie. Zaczęło się od 1:4 dla Będzina, ale zaraz było 4:6. W połowie pierwszej partii przewaga gości jednak urosła do siedmiu punktów (8:15 a potem 14:21). Astra wybroniła dwie piłki setowe, jednak na pierwszą przerwę schodziła po rezultacie 19:25.

W odsłonie drugiej Koliberki trzymały się dłużej. Było już 6:10, ale potem tylko 10:12. Za moment kapitalną serię zaliczył Tomasz Pizuński – cztery punkty z rzędu, w tym dwa asy serwisowe i nawet wyszliśmy na prowadzenie 15:14. Po czasie wziętym przez trenera gości wszystko jednak wróciło do normy z seta pierwszego i Będzie znów wygrał wysoko (18:25).

W ostatniej partii trener Andrzej Krzyśko szybko wpuścił na parkiet zawodników, którzy zwykle notowali mniej minut gry. Koliberki robiły co mogły, ale gości pewnie gnali po wygraną. Ostatecznie set trzeci kończył się wynikiem 15:25, a cały mecz 0:3 dla zdecydowanych faworytów (rekordowa liczba wygranych w rundzie zasadniczej) do awansu do Plus Ligi.

Astra historyczne play-offy zakończyła więc bez sensacji na pierwszej rundzie, natomiast jak już podkreślaliśmy, i tak ma za sobą świetny, historyczny sezon, w którym uplasowała się na 8. miejscu w tabeli.