Złoto i srebro dla nowosolskich fighterów

Udany start w ostatni weekend odnotowali podopieczni Adama Rydzaka. Do Nowej Soli przywieźli dwa krążki

W dniach 12-14 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Kick Light kadetów. Klub Fighter Nowa Sól reprezentował na tych zawodach m.in. David Żurawski. Młody zawodnik w kat. 32 kg w kategorii kadet młodszy okazał się bezkonkurencyjny. – Stoczył cztery walki, wszystkie zwycięskie, w tym dwie zakończył przed czasem i ostatecznie zdobył złoty medal – cieszy się Adam Rydzak, trener Fightera.

Spory sukces w kadecie starszym do 42 kg odniósł inny jego podopieczny, Kacper Totoszko.

On także stoczył cztery walki, w tym również dwie skończył przed czasem. Potknął się dopiero w finale i tym samym zdobył srebrny medal.

Alexander Andrzejewski (32kg kadet młodszy) po dwóch walkach – jednej wygranej, a drugiej nieznacznie przegranej na punkty nie ostatecznie nie wszedł do półfinału.

Antoni Terlecki (57kg kadet starszy) niestety przegrał swoją walkę na punkty w jednej z najbardziej obstawionej kategorii, której wystartowało ponad 30 zawodników. – Były to jego pierwsze zawody tak poważnej rangi. Młody zawodnik mimo presji i stresu poradził sobie bardzo dobrze. Jako trener jestem dumny z każdego zawodnika, który ciężko trenuje i za cel stawia sobie coraz wyższe miejsce na podium w każdych zawodach – podsumowuje wyjazd do Będzina trener Rydzak.