Zmiana w fotelu wiceprezydenta Nowej Soli [PODSUMOWANIE 2022]

PRZYPOMINAMY NAJLEPSZE I NAJWAŻNIEJSZE TEKSTY 2022. MAJ Natalia Walewska-Wojciechowska odejdzie z urzędu po Święcie Solan. Zastąpi ją Karina Jarosz, obecnie naczelniczka Wydziału Spraw Społecznych w nowosolskim magistracie

Tę decyzję władze Nowej Soli ogłosiły na poniedziałkowej konferencji prasowej. – Obejmując funkcję wiceprezydenta miasta ds. społecznych 10 stycznia 2020 roku, przyjęłam propozycję pana prezydenta Jacka Milewskiego podjęcia się działań związanych z rozwojem sfery społeczno-oświatowej w mieście, zbudowania profesjonalnego zespołu urzędników, który tę sferę będzie prowadzić, a także zbudowania marki „Na społecznej fali” i przede wszystkim flagowego projektu, jakim jest Centrum Aktywności Społecznej. Jak państwo wiecie, 28 kwietnia CAS zostało otwarte. W tym momencie moja misja została dopełniona. Funkcję wiceprezydenta będę sprawować do 5 czerwca, przekazując w fachowe ręce, pani Karinie Jarosz, kontynuację zadań. Współpracuję z nią od samego początku działając w urzędzie. Myślę, że ten czas najbliższego miesiąca to okres spokojnego i bezpiecznego przekazywania wszystkich kwestii zawodowych – powiedziała wiceprezydent Nowej Soli.

Następnie podziękowała za współpracę prezydentowi Milewskiemu. – Za zaufanie i za to, że dał mi możliwość rozwijania tak ważnej sfery w mieście, tak ambitnej, dając ogromną przestrzeń i swobodę w kreatywności podejmowanych działań. Dziękuję za bardzo dobrą współpracę i zrozumienie. Wiem, że stworzony zespół współpracowników to ludzie oddani sprawie, fachowcy, profesjonaliści. Jestem wdzięczna mieszkańcom, którym mogłam służyć, radnym, dyrektorom jednostek podległych za sprzyjanie tym w tematom, kiedy tworzyliśmy podwaliny misji „Na społecznej fali” – powiedziała dziennikarzom wiceprezydent Nowej Soli.

Po niej głos zabrał prezydent Milewski. – Są takie dni, na które się czeka i taki dzień był wczoraj, bo Koliberki są w I lidze. Ale są też takie dni, o których się wie, ale na które się wcale nie czeka – mówił prezydent, który powiedział o umowie sprzed dwóch lat dotyczącej zadań, które miała zrealizować wiceprezydent. – Ale też zawarliśmy umowę mówiącą o tym, że jeżeli trzy podstawowe fundamenty, czyli stworzenie rejsu naszego miasta na społecznej fali, przygotowanie i otwarcie CAS, też przygotowanie profesjonalnego człowieka, który może te tematy pociągnąć dalej, zostaną spełnione, to wtedy ustalimy datę kończącą czasowo naszą współpracę – powiedział prezydent.

I kontynuował: – Wczoraj byłem w euforii, dziś jestem w trochę średniej kondycji, bo uważam, że szkoda tej decyzji, która była podjęta w 2020 rok. Natomiast w Nowej Soli mamy taką prostą, żelazną zasadę, że dotrzymujemy słowa i umów. Bardzo dziękuję za dwa lata współpracy. Mogę powiedzieć, że jest mi szkoda, iż ten czas się kończy. A z drugiej strony, szukając plusów w oceanie minusów, powiem tak: następca jest bardzo godny, bardzo profesjonalny, z dużym samorządowym doświadczeniem, z ogromną kreatywnością i potencjałem – chwalił prezydent Karinę Jarosz, następczynię obecnej wiceprezydent.  

Karina Jarosz jest związana z samorządem od 2003 roku. Najpierw pracowała w urzędzie marszałkowskim w departamencie, który zajmował się polityką i rozwojem regionalnym. Konkretnie pełniła tam obowiązki kierownika wydziału współpracy zagranicznej i europejskiej współpracy terytorialnej. Następnie była sekretarzem w urzędzie miejskim w Szprotawie, skąd w marcu 2020 roku trafiła do nowosolskiego urzędu i w drodze konkursu została naczelniczką Wydziału Spraw Społecznych.

Obecna naczelniczka, a za chwilę wiceprezydent ds. społecznych, mówiła przedstawicielom mediów, że nie była zaskoczona propozycją prezydenta, żeby zostać jego zastępcą.

– Dalej chcemy rozwijać sprawy społeczne naszego miasta. Z panią prezydent dobrze nam się współpracowało, wspierałyśmy się. Będziemy kontynuować to, co robiłyśmy wspólnie. Wspólnie wypromowałyśmy markę „Na społecznej fali”, i na tej fali będę dalej chciała płynąć – powiedziała Karina Jarosz.

Natalia Walewska-Wojciechowska od 6 czerwca nie będzie pełnić funkcji publicznych, dlatego nie zdradziła mediom swoich planów zawodowych.

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

Mariusz Pojnar
Latest posts by Mariusz Pojnar (see all)
FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mariusz Pojnar

Aktualności, kronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content