Widoki jak z pięknego snu! Nadodrzańska Dziesiątka zrobiła swój bieg

Mieli co podziwiać biegaczki i biegacze, którzy wystartowali w Bytomiu Odrzańskim w 3. Biegu Traktem Pruskim. Organizuje go Nadodrzańska Dziesiątka. Wygrał Jacek Stadnik z Zielonej Góry. Dobrze poradzili sobie także biegacze z powiatu nowosolskiego

10 km – tyle w sobotę 24 czerwca przebiegli zawodnicy. Biuro zawodów mieściło się na Błoniach przy ul. Łąkowej. W tym pięknym miejscu został też zlokalizowany start i meta.

Przypomnijmy. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Nadodrzańska Dziesiątka na czele z Rafałem Hoszowskim. – Kiedyś biegliśmy głównie miastem, a teraz ruszamy z Błoni, potem pobiegniemy przez cały Tarnów Bycki, a dalej wzdłuż Odry. Cała trasa jest w obszarze Natura 2000, piękne widoki gwarantowane – zaznaczał na naszych łamach tuż przed startem Hoszowski.

I tłumaczył: – Chcemy zacząć wakacje na sportowo, rozruszać ludzi.

No i ludzie się rozruszali! Atmosfera była świetna.

Wygrał Jacek Stadnik z wynikiem 34:44. Na podium wyprzedził Aleksandra Wostala (35:14) i Adama Marysiaka, reprezentanta Astry Nowa Sól (38:18).

Kolejnych pięć najlepszych wyników biegaczy z powiatu nowosolskiego: 6. Kamil Jastrzębski (NadAktywni Nowe Miasteczko, 42:29), 9. Maciej Gryczyński (NadAktywni, 44:17), 12. Dawid Jung (Nowa Sól, 45:50), 13. Paweł Wróbel (Nowe Miasteczko, 45:59) i 14. Marcin Palus (Bytom Odrzański, 46:24).

Wśród kobiet zwyciężyła Sandra Nowak z Zielonej Góry (42:16). Druga była Ewelina Michnowicz (Krosno Odrzańskie, 43:23), a trzecia Elżbieta Nowakowska z Nowej Soli – 48:53. Następne najlepsze wyniki zawodniczek z powiatu: 4. Zuzanna Topór (Bytom Odrzański, 49:11), 5. Justyna Kozłowska (Bytom Odrzański, 52:31), 6. Aleksandra Chróściel (Nowa Sól, 53:00), 7. Ewelina Przygocka (Nowa Sól, 55:58) i 8. Beata Czaplicka (Bytom Odrzański, 56:19).

Były też osobne klasyfikacje dla bytomian. Wśród mężczyzn najszybszy był Marcin Palus, który wyprzedził kolejno Marka Szwatrowa (47:31), Damiana Palusa (47:40), Tomasza Gurgacza (48:31), Jarosława Szpaka (49:17) i Andrzeja Juraszka (50:29).

Zuzanna Topór wygrała bytomską klasyfikację kobiet. Wyprzedziła Justynę Kozłowską, Beatę Czaplicką i Julię Palus (1:01:33).