Astra zagrała niezwykły mecz! Teraz musi podtrzymać formę na derby

Tak pewnego zwycięstwa z liderem Tauron 1. Ligi spodziewali się chyba tylko najzagorzalsi kibice zespołu z Nowej Soli! Astra w sobotę wszystko zamieniała w złoto i nie dała Chełmowi wyrwać nawet seta

Astra Nowa Sól – Bogdanka Arka Chełm 3:0 (25:22, 25:21, 25:16)

Astra: Kryński, Hoszman, Foltynowicz, Woźniak, Jacznik, Skibicki, Pizuński, Drzazga, Szydłowski, Kosian, Brzeziński, Wiśniewski, Majewski-Nowak, Czyrniański

– To był dobry weekend, prawda? – pytam w poniedziałkowy poranek trenera Astry.

– Zdecydowanie – uśmiecha się Andrzej Krzyśko.

Nowosolanie w sobotę rewelacyjnie odpowiedzieli na słaby mecz i porażkę sprzed tygodnia w Świdniku. A zadanie mieli niełatwe – do Nowej Soli przyjechali siatkarze z Chełma, lider rozgrywek i faworyt do awansu.

I to z nim, z faworytem, Koliberki pokazały, że potrafią grać w siatkówkę na świetnym poziomie. Astra była lepsza w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła, praktycznie bezbłędna. Wygrała 3:0, w setach do 22, 21 i 16.

– Narzuciliśmy swój styl gry – podkreśla trener Krzyśko. – Chcieliśmy zagrać dobry mecz, to, co potrafimy. I czekać na to, co zrobi Chełm. Zagraliśmy świetnie, to pokazują liczby. Wytrzymaliśmy z przyjęciem, a baliśmy się o to, bo goście pokazywali w innych meczach, że zagrywka jest ich atutem. Za to trzeba pochwalić chłopaków. Z drugiej strony Chełm dużo psuł.

Krzyśko zaznacza, że Astra miała w tym meczu lidera w ataku. Był nim Tomasz Kryński, MVP sobotniego spotkania. Zanotował 14 punktów. – Reszta uzupełniała atak, wyśmienity mecz zagrali wszyscy – podkreśla szkoleniowiec Astry. – I Chełm nie mógł się w tym odnaleźć, mimo że robił zmiany.

– Na pewno to jest duża niespodzianka – przyznaje Krzyśko. – Przyjechał do nas lider, który do tej pory nie przegrał jeszcze seta.

Uskrzydlona Astra zagra teraz ponownie u siebie. Naszym rywalem będzie Chrobry Głogów. A więc derby! – Nowa historia, nowy mecz. Na tym polega siatkówka: każdy set to nowa historia – studzi nastroje Krzyśko. – Nie ma słabych zespołów. Jeśli tylko kogoś zlekceważysz, to zostaniesz sprowadzony na ziemię.

Początek meczu z głogowianami w sobotę o godz. 17.00 w hali przy ul. Zjednoczenia.