Startowało prawie 30 klubów. NKKK z medalem za drużynówkę

Wśród 300 karateków, którzy uczestniczyli w Carbon Cup, świetnie poradzili sobie nasi z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin. – Zajęliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej – mówi prezes Andrzej Czarnecki

Wyjazd na Śląsk okazał się bardzo owocny. Za nami kolejny start Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin.

Tym razem nasi karatecy pojechali do Jastrzębia-Zdroju, gdzie odbył się turniej Carbon Cup. Organizatorzy zrobili go już po raz 15., zawody są międzynarodowe.

Brało w nich udział 300 karateków z 28 klubów. – Nasi znowu nie zawiedli i wzbogacili swoje kolekcje o następne medalowe zdobycze – cieszy się prezes NKKK Andrzej Czarnecki.

Czworo zawodników stanęło na podium, łącznie zdobyli sześć medali: trzy złote, dwa srebrne i brązowy. To dało nam w generalce wysokie trzecie miejsce, brawo!

Czas przedstawić naszych medalistów. Junior młodszy Oskar Sroczyński wygrał w kategorii kumite (walki) 60 kg. W kata zajął drugie miejsce. Igor Minikowski wśród juniorów młodszych w kumite 50 kg był pierwszy, w kata – trzeci.

Junior Mateusz Strzelczyk nie miał sobie równych w kumite 60 kg, zdobył złoto. A juniorka Urszula Essel może pochwalić się srebrem Carbon Cup w kumite 55 kg.

– Pozostałym naszym zawodnikom niestety nie udało się zająć medalowych miejsc, ale wykazali się ogromnym duchem i zaciętością w zmaganiach na macie i wrócili do domu z nowym doświadczeniem – podkreśla prezes Czarnecki.

I dodaje: – Wszystkim należą się słowa uznania. Wielkie brawa za wytrwałość, waleczne serca i sportowe zacięcie.