Pierwszy start karateków. Łącznie zdobyli 10 medali

Medalowy początek sportowego roku Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin. Nasi zawodnicy startowali w ogólnopolskim turnieju, zdobyli łącznie 10 krążków

Nowosolanie byli w Będzinie na 6. Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin. Na miejsce ruszyli dzień wcześniej, żeby skorzystać z uroków aquaparku w Dąbrowie Górniczej.

Później, już podczas turnieju, uczestniczyli w dwóch konkurencjach karate: kata i kumite. Łącznie startowało ponad 250 zawodników z 25 klubów z całego kraju. Nowosolski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 12 fighterów. – Pomimo tak licznej obsady nasi karatecy zaprezentowali się bardzo walecznie – uśmiecha się Andrzej Czarnecki, prezes NKKK. – Zdobyli w swoich kategoriach łącznie 10 medali: trzy złote, tyle samo srebrnych i cztery brązowe.

W kata najlepsi byli Kajetan Spisak, Natalia Tuz i Aleksander Bejger, brąz dorzucił także Oskar Sroczyński.

W kumite z kolei srebrne medale wyszarpali na macie Natalia Tuz, Kajetan Spisak, Oskar Sroczyński, brązowe zaś Urszula Essel, Nadia Sztonyk i Dawid Szczęśniak.

– Nasi młodzi karatecy zebrali pierwsze w tym roku medalowe żniwa – cieszy się prezes Czarnecki i dodaje: – Trud i ciężka praca podczas przygotowań zostały wynagrodzone. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze więcej motywacji, ducha walki i determinacji oraz kolejnych sukcesów.