Rafał Stuła drugi w Lubsku [BIEGANIE]

Nowosolanin zdobył srebro w biegu na dystansie 4,2 km. – W letnim sezonie będę chciał po raz kolejny zmierzyć się z triathlonem – mówi nam o planach Stuła

W Lubsku odbył się Bieg Konstytucji. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 4,2, 10,5 i 21 km.

Rafał Stuła, biegacz z Nowej Soli, zdecydował się na pierwszy z nich. – Chciałem pościgać się na krótszym dystansie – tłumaczy „Tygodnikowi Krąg”.

Od startu do mety kontrolował wydarzenia na trasie i zajął drugie miejsce. Wykręcił czas 17:45. – To był pozytywny start przed dalszą częścią sezonu – podkreśla nowosolanin. – Trasa miała dwie pętle wokół Zalewu Karaś.

Na dystansie półmaratonu wygrał niedawny zwycięzca nowosolskiego Biegu do Pustego Grobu Jacek Stadnik.

Wracamy do Rafała Stuły: – Odpuściłem sobotni Półmaraton Solan, ale na horyzoncie są inne starty, m.in. w Grodzisku Wielkopolskim i być może jakiś za granicą. W letnim sezonie będę chciał również po raz kolejny zmierzyć się z triathlonem.

Trzymamy kciuki!

W Lubsku na dystansie 10,5 km biegły kolejne trzy osoby z Nowej Soli. Jakub Olszewski był 25. z czasem 1:01:14, Tomasz Olszewski 26. (1:01:14), a Dominika Pas zajęła 38. miejsce (1:12:15).