Dozamet liderem, Kołodziej królem polowania

– Niecodziennie strzela się hattricka. Dodatkowo cieszę się, że udało się to z takim rywalem, który na pewno będzie urywał innym zespołom punkty – mówi Andrzej Kołodziej, strzelec trzech goli dla Dozametu, który po trzech kolejkach jest liderem okręgówki

Dozamet Nowa Sól – ŁKS Łęknica 5:0 (4:0)

Bramki: Andrzej Kołodziej 3, Paweł Otulak i Michał Leśniak

Sobotnie spotkanie Dozametu z ŁKS-em, który jest solidnym zespołem, rozpoczęło się od ataków nowosolan. Już na samym początku podopieczni Mateusza Reimanna stworzyli sobie kilka okazji. Jedną ze stuprocentowych zmarnował Konrad Gabiga, który po raz pierwszy w ligowym meczu zagrał dla Dozametu od pierwszej minuty. W sytuacji sam na sam jego intencje wyczuł bramkarz gości.

Ale Gabiga się nie zatrzymywał. W kolejnej sytuacji, kiedy wychodził sama na sam, tuż przed polem karnym faulem zatrzymał go stoper gości, który zobaczył czerwoną kartkę i wyleciał z boiska.

Pierwszy gol Otulaka

Do piłki ustawionej na ok. 17 metrze podszedł Andrzej Kołodziej, który huknął jak z armaty, piłka minęła mur, odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Wśród nowosolan zapanowała radość.

Od tamtej pory Dozamet nieprzerwanie panował na boisku. Jego piłkarze przerwy wbili jeszcze trzy gole. Dwa dorzucił Kołodziej, który perfekcyjnie zachował się przy swojej drugiej bramce w tym meczu. Dostał wrzutkę z głębi pola, przyjął piłkę kierunkowo w stronę bramki, przeładował, uderzył z prostego podbicia i piłka zatrzepotała w długim roku siatki gości. Klasa!

Po spotkaniu Kołodziej nie krył radości. – Niecodziennie strzela się hattricka. Dodatkowo też cieszę się, że udało się to z takim rywalem, który na pewno będzie urywał innym zespołom punkty – komentował Kołodziej.

Czwartego gola w pierwszej połowie dołożył Paweł Otulak, który wykorzystał rzut karny.

Tyle do przerwy. Kiedy wydawało się, że Dozamet pójdzie za ciosem i wbije kolejne gole, bo Łęknica słabła z minuty na minutę, tempo gry podopiecznych Mateusza Reimanna mocno spadło.

W drugiej połowie Dozamet przystopował i dołożył tylko jedno trafienie. Jego autorem był Michał Leśniak, który na początku rundy wygląda bardzo dobrze i jest mocnym ogniwem Dozametu, który po trzech kolejkach jest liderem.

Szansa, by utrzymać tę pozycję już w najbliższą niedzielę. Dozmaet w meczu wyjazdowym zmierzy się z Alfą Jaromirowice. W środę dozametowcy zagrają mecz pucharowy w Ciborzu.

A-klasowcy ze zmiennym szczęściem

W weekend grała także A-klasa. MKS Frankiewicz Energy Nowe Miasteczko pokonał Odrę Klenica 1:0. Bramkę dla podopiecznych Jarosława Helwiga zdobył Volodymyr Klymenko. Asystę przy tym golu odnotował Konrad Kozłowski.

Po dwóch kolejach piłkarze MKS-u są liderem.

Swój mecz ligowy u siebie rozegrali piłkarze Mieszka Konotop, którzy zmierzyli się z rezerwami Dębu Przybyszów. To bardzo zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem konotopian 2:0. Piłkarzy Dęby napoczął Patryk Hamrol, który zdobył gola w 51 minucie. Drugiego gola dołożył Grzegorz Nadzieja w 64 minucie spotkania.

Pozostałe nasze zespoły grały na wyjazdach. Cuprum Czciradz zremisował w Zawadzie 1:1. Błękitni Lubięcin 2:2 zremisowali w Siedlnicy z Avią. Bramki dla Błękitnych zdobyli senior i junior rodu Piaskowskich, czyli Piotr i jego syn Kacper.

Drugą porażkę w tym sezonie odnotowali piłkarze Pogoni Przyborów, którzy ulegli Piastowi Trzebiechów 1:2.

W ten weekend miał się odbył jeszcze jeden mecz, który jednak został przełożony. W derbach powiatu 6. września zmierzą się ze sobą GKS Siedlisko – Czarni Rudno. Podopieczni Mieczysława Sobczak w piątek rozegrali mecz kontrolny z Dozametem II Nowa Sól. Bramki dla Czarnych zdobyli Grzegorz Korotyszewski, Paweł Kasprzak, Jakub Polewski, Maciej Jahołkowski, Tomasz Kmiećkowiak, Adrian Kuna Aleksandrowicz. Ostatni z goli był samobójczy.