Fantastyczny występ karateków!

Nasi walczyli na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin i zarazem Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Efekt? Trzecie miejsce w drużynówce i 15 medali!

Te mistrzostwa to impreza wysokiej rangi. Pojawiają się na nich najlepsi zawodnicy z zachodniej i północnej części kraju. Turniej odbył się 9 marca w Resku. Jak zawsze byli tam nasi z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin.

– Kolejny już raz udowodnili, że ich ciężka praca i pot przelany na treningach nie idą na marne. Zawodnicy z Nowej Soli wzbogacili swoje kolekcje medali i pucharów o nowe zdobycze – mówi Andrzej Czarnecki, trener NKKK.

W kategorii młodziczek 12-13 lat NKKK reprezentowała Julia Lewandowska i Matylda Wojciechowska. Obie zawodniczki stoczyły ciężkie walki (formuła semi kontakt). Julia zajęła trzecie, a Matylda piąte miejsce w swoich kategoriach wagowych.

W kat. juniorów młodszych 14-15 lat nasz klub reprezentowało trzech zawodników: bracia Igor i Michał Dondajewscy i Łukasz Podpora. Igor w walkach semi kontakt (60 kg) nie dał szans swoim rywalom zajmując pierwsze miejsce na podium i uzyskując tytuł mistrza makroregionu zachodniego. W kata nasz zawodnik zajął również wysokie trzecie miejsce. Drugi z utalentowanych braci Dondajewskich tym razem swoje zmagania zakończył tuż za podium. Kolejny nasz junior młodszy – Łukasz Podpora – w kategorii olimpijskiej (kumite WKF) zdobył srebro.

W juniorach 16-17 lat nasi zawodnicy również pokazali klasę. W kat. kumite do 60 kg Adam Kasprzak i Szymon Ścibiorski zajęli ex aequo trzecie miejsce. Pierwsza zwycięska walka Szymona trwała zaledwie 15 sekund. Obaj juniorzy startowali również kategorii olimpijskiej kumite WKF zdobywając kolejno drugie i trzecie miejsce.

W wyższej wadze w kumite junior do 75 kg Bartosz Czarnecki wszystkie walki zakończył przed czasem. Pobił swoich przeciwników w ciągu pierwszych 20 sekund walki i zdobył tytuł mistrza makroregionu zachodniego. W kata zajął trzecie miejsce. Drugi junior – Huber Dudek – po zaciętych pojedynkach w kat. kumite +75 kg zdobył srebrny medal.

Agnieszka Wasielewska startowała w seniorkach w formule full kontakt do 65 kg i zajęła trzeci plac. Również w kategorii kata Wasielewska zaliczyła bardzo udany występ i wywalczyła trzecie miejsce. Inny senior Michał Blicharski zajął po zaciętych walkach drugie miejsce na podium.

– Miłą niespodziankę sprawił nasz zawodnik startujący w formule kumite masters pow. 40 lat – Zdzisław Ochocki. W swojej kat. wiekowej zdobył srebrny medal. W klasyfikacji drużynowej NKKK zajął wysokie trzecie miejsce zdobywając ogółem 15 medali. Warto podkreślić, że coraz lepsze wyniki osiągają zawodniczki i zawodnicy naszej filii w Kożuchowie, trenują pod okiem senseia i zawodnika Michała Blicharskiego – podkreśla trener Czarnecki.

I dodaje, że kolejne wojaże na matach sprawiają, że nowosolanie są bogatsi o doświadczenia: – Gratulujemy serdecznie i życzymy jeszcze więcej przelanego potu i następnych zmagań ze swoimi słabościami, a także oczywiście kolejnych występów przynoszących medalowe żniwa!

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content