Dozamet bliski trzech punktów z Tęczą. Goście trzy razy wyrównywali [ZDJĘCIA]

Ostatecznie z wyżej notowanym rywalem zdobyliśmy punkt. Już w najbliższą sobotę Gran Derbi w Przyborowie – Pogoń podejmie Dozamet!

Dozamet Nowa Sól – Tęcza Krosno Odrzańskie 3:3 (2:2)

Bramki: Uścio 23’ i 55’, Nazar 39’

Dozamet: Krajewski – Walter, Nitka, Nazar (ż)(81’ Abiola), Uścio, Dykta, Drążek, Kmiećkowiak, Romański (76’ Matkowski), Wilczyński, Tomczak

Wicelider okręgówki z Krosna Odrzańskiego raczej zdawał sobie sprawę, że nie będzie mu w Nowej Soli łatwo. Podszedł do nas z respektem? To na pewno, ale przede wszystkim Dozamet od pierwszej minuty prezentował się dobrze i szybko przejął inicjatywę. To nasi nadawali w tym meczu tempo. Tęcza była reaktywna.

Tworzyliśmy sobie sporo sytuacji, w pierwszej części zdołaliśmy wykorzystać tylko dwie z nich. W 23. minucie wynik otworzył Wojciech Uścio, ale po ośmiu minutach wyrównał Kamil Adamów. W 39. Dariusz Nazar trafił na 2:1, lecz nie zdołaliśmy utrzymać tego wyniku do przerwy.

Cztery minuty przed zejściem do szatni Radosław Rakociński dał Tęczy nową nadzieję strzelając na 2:2.

Jak widać, była sinusoida.

W 55. Uścio znowu dał naszym kibicom radość, było 3:2 dla Dozametu. 20 minut później Bartosz Piec zafundował im smutek – wyrównał na 3:3.

W drugiej połowie Dozamet miał okazje, które, gdyby je wykorzystał, mogły zabić ten mecz. W końcówce mogliśmy jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Nie udało się. Nowosolanie zremisowali z wiceliderem 3:3.

Pogoń Przyborów w 14. kolejce przegrała w Kunicach 0:2, zaś Odra Bytom Odrzański na wyjeździe zdeklasowała Start Płoty. Zwyciężyła aż 10:1 po czterech bramkach Bartosza Skiby, trzech Patryka Zawojka, dwóch Macieja Konsewicza i jednym golu Daniela Wołkowskiego.

Hitowo z punktu widzenia lokalnego kibica zapowiada się sobotni mecz derbowy Pogoni z Dozametem. Odra zagra u siebie z Łęknicą.

13. kolejka klasy A:

Czciradz – Trzebiechów (mecz przerwany w 27. minucie przy stanie 1:0 z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego przez zawodnika gospodarzy…)

Nowe Miasteczko – Klenica 1:1

Lubięcin – Dąb II 5:1

Mieszko – Łężyca 2:5

Siedlisko – Siedlnica 3:3

Szlichtyngowa – Zawada 2:1

Rudno – Kargowa 2:0