Zapraszamy na mecz Aresa. Siatkarki zagrają w III lidze w hali „Elektryka”

III liga: nowosolanki podejmą w hali „Elektryka” zawodniczki z Lubska. Będą chciały odkuć się po derbowej porażce z AZS

W ubiegły weekend nasze zawodniczki miały pauzę. Tydzień wcześniej grały emocjonujące derby w Kożuchowie, gospodarzem była Grupa Polcontrol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, w której lwią część siatkarek stanowią reprezentantki kożuchowskiego UKS SG.

Przypomnijmy, pierwszego seta wygrały podopieczne trenera Rafała Snocha, czyli ta partia powędrowała na konto Aresa Nowa Sól. Druga to był powrót do gry Akademiczek, które wyrównały stan meczu na 1:1. Wtedy zyskały pewność siebie, która zaowocowała dwoma kolejnymi zwycięstwami i finalnie tym najważniejszym, bo końcowym – 3:1. MVP z obozu Aresa została Alicja Dancewicz.

„Niestety, przegrywamy pierwszy mecz w III lidze kobiet – napisali po derbach działacze nowosolskiego klubu. – Nie daliśmy rady ograć AZS w ich własnej hali. (…) Gratulujemy wygranej gospodarzom. A my trenujemy dalej”.

Po dwóch tygodniach wspomnianych treningów czeka nas kolejny mecz. Nasze zagrają w III lidze już w najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 18.00 w hali „Elektryka”. Nowosolanki zmierzą się z USA Beach Volley Lubsko.

Z kolei AZS w sobotę w Gorzowie stanie naprzeciwko siatkarek UKS Set. Tydzień temu na naszych łamach Kuba Czarnecki, trener zielonogórsko-kożuchowskiej ekipy, podkreślał: – Po cichu myślimy o awansie do II ligi.