Gorący mecz w Krakowie, Astra górą! Jak będzie z wiceliderem?

Potyczka gospodarzy z Astrą była bardzo zacięta. By wyłonić zwycięzcę, potrzebowaliśmy tie-breaka. Górą byli nowosolanie! MVP meczu został Tomasz Kryński, zdobył dla nas 31 punktów

AZS AGH Kraków – Astra Nowa Sól 2:3 (29:27, 19:25, 19:25, 25:23, 13:15)

Astra: Kryński (31 punktów), Hoszman, Foltynowicz, Woźniak, Jacznik (5), Skibicki, Pizuński (15), Drzazga (10), Szydłowski, Kosian (5), Brzeziński, Wiśniewski, Majewski-Nowak, Czyrniański (11)

Ostatni sobotni mecz tej kolejki Tauron 1. Ligi obfitował w mnóstwo emocji. Gospodarze chcieli zrewanżować się Astrze za wyjazdową porażkę 2:3. Wtedy również pod siatką działo się sporo.

W pierwszym secie pojedynku w Krakowie dwukrotnie AZS nam odjeżdżał, ale w końcówce byliśmy naprawdę blisko, żeby tę partię wygrać. Ostatecznie to krakowianie byli górą, zwyciężyli 29:27.

Początek drugiej części był remisowy do stanu 5:5. Później nasi zawodnicy zbudowali sobie przewagę pięciu punktów. I do końca kontrolowaliśmy grę, kropkę nad „i” postawił świetnie dysponowany tego dnia Tomasz Kryński. Wygraliśmy 25:19.

Trzeci set był niejako kopią drugiego. Podobny był jego przebieg, identyczny wynik – ponownie pokonaliśmy AZS do 19 i wyszliśmy w tym meczu na prowadzenie.

Gospodarze nie odpuścili. Wrócili w czwartym secie. Lepiej go rozpoczęli, potem wyrównaliśmy na 11:11. Następnie ponownie to krakowianie górowali, choć na finiszu zrobiło się 23:23. Wtedy kolejne dwa oczka powędrowały na konto Akademików – 25:23 dla gospodarzy.

Trener Astry Andrzej Krzyśko mógł być zadowolony z początku tie-breaka. Prowadziliśmy 4:2, dobrze serwował Kamil Drzazga. Za moment był remis 4:4. Przed zmianą stron prowadziliśmy 8:7. Piłkę przejął Paweł Skibicki i jego dobre serwisy sprawiły, że odskoczyliśmy rywalom na trzy punkty (11:8). I za chwilę znowu był remis – 11:11…

Na szczęście nowosolanie lepiej wytrzymali tę wojnę nerwów. Ostatni punkt w sobotni wieczór zdobył Patryk Czyrniański, wygraliśmy do 13! Astra dopisała sobie dwa punkty.

Tauron 1. Liga wróci do Nowej Soli już w najbliższą sobotę 20 stycznia. W hali widowiskowo-sportowej o godz. 17.00 podejmiemy PZL Leonardo Avia Świdnik. To mocny zespół, wicelider tabeli, więc zapowiada się niezłe widowisko!