Jak Bajonowie dali Mieszkowi trzy punkty [OKRĘGÓWKA]

Bracia strzelili po bramce, swoją dołożył też Siuzdak i zespół z Konotopu mógł cieszyć się z cennych trzech punktów w meczu z Raculą. Nasi przełamali złą passę 10 spotkań bez wygranej. Jeśli chodzi o inne powiatowe drużyny z okręgówki, w sobotę punktowała tylko Pogoń Przyborów

Mieszko Konotop – Drzonkowianka Racula 3:2 (1:1)

Bramki: Siuzdak 40’, A. Bajon 49’, M. Bajon 83’ (k)

Mieszko: Kurpas – Hamrol, Wieczorek (ż), Wojt, Siuzdak (67’ Śliwiński), A. Bajon (ż), Kwiatkowski, Kurzyński (ż), Harasimowicz, Drążek (89’ Jagiełło), M. Bajon (ż)

W obszernym omówieniu meczu Mieszko – Drzonkowianka na Facebooku gospodarze podkreślali, że tego dnia naprzeciwko siebie stanęły ekipy, które punktów potrzebują jak tlenu. I że każde zwycięstwo jest dla nich na wagę złota.

Mecz lepiej rozpoczęła Racula. W 4. minucie przegrywaliśmy 0:1 po bramce Roberto Piantiniego. „Stracona bramka kompletnie nie podziałała motywująco na naszych zawodników. Wciąż biegaliśmy jak dzieci we mgle, a celność podań była na poziomie stawki VAT – wspominają malowniczo piłkarze z Konotopu. – Drzonkowianka urządziła sobie polowanie na naszych zawodników i bardziej to wyglądało jak gra w kości. Mimo wielu stałych fragmentów nie potrafiliśmy nawet uderzyć celnie na bramkę rywali. Udało się w 40. minucie wyrównać stan meczu. Idealne podanie Harasimowicza między obrońców Raculi do Siuzdaka, a ten w sytuacji sam na sam uderza zewnętrzniakiem i umieszcza futbolówkę w sieci”.

Do przerwy 1:1.

A już w 48. wychodzimy na prowadzenie. Mariusz Kwiatkowski znalazł Adama Bajona, a ten strzałem od poprzeczki trafił na 2:1.

„Nasza radość trwała 10 minut – piszą piłkarze Mieszka. – Po raz kolejny nasz rzut rożny był ciosem w naszą stronę i utratą bramki z kontry, którą nie zdołał najpierw przerwać Siuzdak. Zagranie na prawą stronę okazało się zabójcze dla naszego bramkarza, który drugi raz już musiał wyciągać piłkę z bramki”.

Mieszko szukał zwycięskiego gola. W 63. z główki w poprzeczkę uderzył Adam Bajon, dobitka Kwiatkowskiego spełzła na niczym.

Mieliśmy kilka sytuacji, ale wykorzystaliśmy dopiero tę z 83. minuty. Faulowany w polu karnym był Adam Bajon, a jedenastkę na gola zamienił jego brat Michał.

Drzonkowianka kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marka Poniedziałka. Kibice mogli odetchnąć z ulgą, bo więcej bramek nie padło. Mamy ważne trzy punkty!

Teraz Mieszko zagra w Sieniawie.

***

Zdziesiątkowana przez kontuzje Pogoń Przyborów zrobiła świetny wynik w meczu u siebie z Budowlanymi Lubsko. Podopieczni trenera Rafała Galasa pokonali lubszczan 1:0 po bramce Konrada Gabigi w 62. minucie.

Pogoń pojedzie teraz do Kunic.

Odra Bytom Odrzański nie zaliczy soboty do udanych. Przegraliśmy 0:2 z Alfą Jaromirowice, naszym katem okazał się Karol Pędzioch strzelając bramki w 68. i 84. minucie.

Bytomianie zagrają w sobotę z Promieniem.

Walczący o utrzymanie GKS Siedlisko przegrał w Czerwieńsku 5:1, honorową bramkę zdobył Grzegorz Romański w 40. minucie.

W następnej kolejce Gieksa u siebie powalczy z Ochlą.

23. kolejka:

Pogoń – Lubsko 1:0

Górzyn – Kunice 2:3

Łęknica – Delta 1:0

Odra – Alfa 0:2

Chynowianka – Promień przeł.

Ochla – Grabik 1:2

Czerwieńsk – Siedlisko 5:1

Sulechów – Szprotawa 2:2

1. Łęknica2251
2. Ochla2146
3. Lubsko2245
4. Pogoń2243
5. Promień1843
6. Kunice2241
7. Czerwieńsk2041
8. Szprotawa2035
9. Górzyn2235
10. Odra2234
11. Alfa2128
12. Mieszko2219
13. Chynowianka2119
14. Grabik2116
15. Delta2214
16. Siedlisko2112
17. Racula2212
18. Sulechów2110

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

Mateusz Pojnar
Latest posts by Mateusz Pojnar (see all)
FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content