UKS SG podsumowuje rok. „Czekamy na kolejne wyzwania”

Złote medale w lubuskich młodzieżowych rozgrywkach siatkarskich, organizacja ćwierćfinału mistrzostw Polski, mistrzostwo kraju w plażówce U-12 czy obóz w Chorwacji – taki był 2024 rok dla UKS SG Kożuchów

Prezes klubu Kuba Czarnecki podkreśla, że to był okres wielu sukcesów. – Siatkówka zarówno plażowa, jak i halowa stała się polem triumfów dla zawodniczek UKS SG – mówi.

2023 rok zaczął się dla klubu od kontynuacji ligowych rozgrywek w kategoriach juniorek młodszych i młodziczek. Finalnie młodziczki z Kożuchowa po raz trzeci zdobyły mistrzostwo Lubuskiego, a juniorki młodsze świętowały złoto już po raz drugi. Wygrana w województwie pozwoliła siatkarkom na start w krajowych rozgrywkach.

– W lutym po raz pierwszy zostaliśmy wylosowani do organizacji ćwierćfinału mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych – wspomina prezes Czarnecki. – Podczas turnieju nasze zawodniczki uplasowały się na czwartym miejscu. W marcu mieliśmy okazję organizować kolejny turniej centralny – tym razem 1/8 MP młodziczek. Zajęliśmy trzecią lokatę.

Nasze sezon halowy zakończyły turniejem finałowym o awans do seniorskiej II ligi kobiet. Przypomnijmy: dziewczyny z UKS SG współtworzą seniorski zespół KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Szczególnie godny uwagi – podkreśla Czarnecki – jest udział siedmiu zawodniczek UKS w finale mistrzostw Polski barażów o II ligę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To osiągnięcie potwierdza solidność i umiejętności całej drużyny i dowodzi, że nasz klub jest gotów na wyzwania na wyższych poziomach rozgrywkowych.

W rozgrywkach halowych kożuchowianki zdobyły również wicemistrzostwo województwa lubuskiego w kategorii Kinder czwórek i trzecią lokatę w kategorii dwójek. – Młodzieżowe wyniki naszego klubu w hali były najlepszymi w województwie – cieszy się prezes Czarnecki.

Wyjazd

Później przyszedł czas na obóz sportowo-rekreacyjny w Chorwacji. Klub zorganizował zagraniczne zgrupowanie po raz pierwszy w swojej historii. Wzięło w nim udział blisko 40 zawodniczek.

Gdy wróciły już do Polski, brały udział w turniejach siatkówki plażowej. Zdobyły w Lubuskiem: złoto w kategorii juniorek młodszych, wicemistrzostwo i brąz w młodziczkach, mistrzostwo województwa w U-13, wicemistrzostwo w U-12 i brązowy medal w U-11.

Co dalej? Po rozgrywkach wojewódzkich młode siatkarki zagrały w finałach MP juniorek młodszych. Skończyły ten prestiżowy turniej na dziewiątym miejscu – brawa dla Pauli Perdian i Karoliny Pawluk!

– Szczególnym, największym sukcesem w historii klubu było zdobycie mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej w kategorii U-12, w zespole mistrzowskim znalazły się Lena Korbik i Michalina Piróg – pęka z dumy Czarnecki.

Liderki

Następnie przyszedł czas na obóz sportowy w Wałczu. UKS SG przystąpił też do lubuskich rozgrywek w sezonie 2023/2024. – Aktualnie jesteśmy liderami wśród juniorek (nasz debiut), juniorek młodszych i młodziczek – wylicza prezes klubu.

I dziękuje kibicom: – Należy im się duże uznanie. Wspaniale dopingowali zawodniczki, tworzyli podczas meczów niezapomnianą atmosferę.

Kuba Czarnecki zaznacza, że te sukcesy nie mogłyby mieć miejsca bez wsparcia sponsorów: – Serdecznie dziękujemy wszystkim za przekazaną pomoc finansową, która umożliwia rozwój klubu i dalsze podnoszenie jakości szkolenia młodych talentów. Wszystkie osiągnięcia potwierdzają, że UKS SG Kożuchów to nie tylko klub sportowy, ale również społeczność z pasją i zaangażowaniem. Klub ma zaszczyt współpracować z wieloma instytucjami i osobami, w tym szkołą podstawową w Kożuchowie, gminą i burmistrzem Pawłem Jagaskiem, Glinka Academy, KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, z firmą Czarnecki Auto Serwis, z przedsiębiorstwem Bastaga Zbigniew Kardynał, z Pegmą Rusztowania i Henrykiem Kardynałem, z Lubuską Siatkówką i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kożuchowie.

– Za nami niezwykle udany sezon – puentuje Czarnecki – ale już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy w 2024 roku. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do dalszego kibicowania naszym siatkarkom!

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content