U lekkich Aresa panuje optymizm

Ares Nowa Sól ma za sobą pierwszy start w tym sezonie. Jak sobie poradzili sobie nasi lekkoatleci?

Nowosolanki i nowosolanie swój sezon rozpoczęli startem w mityngu w Słubicach. – Spisali się bardzo dobrze, a to napawa optymizmem przed następnymi zawodami – cieszy się trener lekkoatletów Aresa Zenon Szpigun.

I dodaje: – Ich wyniki na tę chwilę pozwalają na zajmowanie przez nich czołowych miejsc w tabelach w kraju, a Oskar Hiki uzyskał minimum na mistrzostwa Polski w rzucie oszczepem i dyskiem.

Z Aresa startowało 10 zawodników. Złoto zdobyli: Oskar Hiki (U-20, rzut oszczepem: 57,61 m; rzut dyskiem: 44,44 m – życiówka), Julia Bujnicka (U-14, rzut oszczepem: 27,49 m – RŻ) i Hanna Wichman (U-14, wieloskok: 9,18 m – RŻ).

Drugie miejsce zajęli: Laura Gotowała (U-20, rzut oszczepem: 29,73 m; pchnięcie kulą: 9,98 m – RŻ), Nadia Gerlip (U-18, pchnięcie kulą: 11,14 m – RŻ), Kacper Domański (U-23, pchnięcie kulą: 12,96 m – RŻ) i Patrycja Mantura (U-16, pchnięcie kulą: 8,05 m – RŻ).

Brązowe medale dla Julii Bujnickiej (skok wzwyż: 130 cm) i Julii Szumilas (U-16, wieloskok: 9 m – RŻ).

Czwarte miejsce zajęła Natalia Wajman w rzucie oszczepem U-20 – rzuciła 23,67 m i to jej nowy rekord życiowy. Piąte – Aleksandra Płaksa w oszczepie U-20 z wynikiem 21,86 m.

– Jak na pierwsze zawody w nowym sezonie – dla mnie rewelacja. Praca przynosi efekty – ocenia trener Szpigun.